Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Budou lidé platit až pětinásobky za plyn? A zakáží jim k tomu navíc ještě i kamna? Podle TSS to mohou nyní už změnit pouze volby!

Od 1. září příštího roku 2022 si nikdo už v podstatě bez plynu či elektřiny v naší zemi nezatopí. Skrze souhlas českých vlád s orgány EU totiž toho dne vstoupí v platnost zákaz provozu domovních kotlů 1. a 2. emisní třídy, tedy prakticky všech kotlů vyrobených před rokem 2010. Přičemž v dohledné době pak bude následovat i již z EU avizovaný zákaz všech obyčejných domovních kamen na uhlí i dřevo.
„Nyní raketově rostoucí ceny plynu na burzách nás všechny varují, že české domácnosti mohou již tuto zimu platit mnohonásobky svých dosavadních plateb za plyn“, řekl Regionalistu místopředseda Trikolory a jednička kandidátky formace Trikolora Svobodní Soukromníci (TSS) na Vysočině Jan Tesař. Podle něho jsou v této tragické situaci snahy o omezování topení uhlím či dřevem doslova sebevražedné.

„Zastavme konečně nyní toto zelené šílenství. Vždyť uhlí je základem naší technické civilisace již více jak dvě stě let a bez něho skončíme jen v zimě, ve tmě a v bídě“, varoval J. Tesař. A dodal, že více jak polovina veškeré české výroby elektrického proudu je dosud závislá na uhlí, spalovaném v tepelných elektrárnách. „Navíc v našem venkovském kraji na Vysočině - s více jak šesti sty malými obcemi – jsou naši obyvatelé na lokálním topení dřevem a uhlím doslova životně závislí. Tato nehorázná a neuvěřitelná nařízení, která ochotně přijímají od skutečného života odtržení zelení fanatici v Praze a v evropských metropolích, nás zde na venkově zlikvidují“, řekl leader TSS na Vysočině.

Vysvětlil, že pokud dnešní obyvatelé kraje platí v průměru za plyn v domácnosti 1500 až 2000 korun měsíční zálohy, do pár měsíců do může být podle všeho i pětinásobek. „Na to drtivá většina lidí nebude mít. Tudíž se pokusí vrátit k topení kamny na dřevo či uhlí - jenže i ta kamna jim EU za servilního poklonkování Prahy zakáže rovněž. A topit pak lidé budou čím?“ táže se Jan Tesař a dodává, že jedinou možnou nadějí jsou nyní volby a po nich zásadní změna pražské vlády.

„Uděláme vše pro to, abychom po těchto volbách, pokud nám voliči dají důvěru, byli součástí příští vládní koalice. Ihned po volbách se TSS, kandidující pod číslem 8, zasadí o to, abychom této zelené sebevraždě České republiky a jejích občanů stůj co stůj zabránili. Uhlí, dřevo a plyn musí zůstat dostupné všem obyvatelům naší země i do budoucna. Zda to ale tak bude i po volbách? To již nyní mají v rukou pouze a jenom čeští a moravští voliči. Nikdo jiný“, uzavřel místopředseda Trikolory Tesař.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)