Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandalovi, který poškodil auta, hrozí až rok vězení; v Jihlavě se střetla auta, jeden z účastníků nehody byl opilý

Policisté dopadli muže, který v neděli 3. října v ulici Boženy Němcové v Pelhřimově poškodil zaparkovaná auta. Dvaadvacetiletému muži sdělili podezření ze spáchání trestné činnosti. Tehdy neznámý pachatel zde ulámal zpětná zrcátka u tří vozidel, a to osobních aut Ford, Audi a Toyota. Celková škoda byla vyčíslena na částku přes čtyřicet tisíc korun. Policisté případ začali prověřovat pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrali. Jejich práce přinesla brzy výborné výsledky a zjistili totožnost podezřelého muže. Policejní inspektor na začátku tohoto týdne pachateli sdělil podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Za uvedenou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
V Jihlavě se střetla auta, jeden z účastníků nehody byl opilý
V úterý 12. října došlo v Jihlavě v ulici Seifertova po sedmé hodině ráno k dopravní nehodě. 'Řidič vozidla Toyota jel ve směru od ulice Žižkova a zastavil v důsledku situace vyvolané silničním provozem. Za ním jel ve stejném směru řidič automobilu Mercedes Benz, který nedodržel dostatečnou vzdálenost a zezadu do vozidla narazil. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky. U jednačtyřicetiletého řidiče toytoty naměřili hodnotu 1,29 promile alkoholu a obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. U druhé řidiče byla dechová zkouška negativní', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Podnapilému řidiči zadrželi řidičský průkaz. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu šetří.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Řidiče a řidičku, kteří za volant vozidla usedli v době zákazu, odhalili v úterý 12. října policisté na Žďársku.
Šestadvacetiletou ženu, která jela vozidlem Škoda po ulici Tišnovská ve Velké Bíteši, kontrolovali policisté po třetí hodině odpoledne. Provedená lustrace ukázala, že žena má od letošního července vyslovený zákaz řízení na dobu deseti měsíců.
Krátce pře pátou hodinou odpoledne v katastru obce Podolí zastavili policisté z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě osobní auto Fiat. Provedenou lustrací policisté zjistili, že jednadvacetiletý řidič má od konce letošního července vyslovený roční zákaz řízení.
'Policisté oběma na místě zakázali další jízdu. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Oba případy řeší ve zkráceném přípravném řízení', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Muž za volant usedl v době zákazu
Policisté zastavili v pondělí 11. října kolem poledne na silnici první třídy u Květnova na Havlíčkobrodsku osobní auto Renault, jehož řidičem byl sedmapadesátiletý muž. 'Na základě provedené lustrace policisté zjistili, že muž má od konce letošního ledna uložen zákaz řízení motorového vozidla a za volant nesmí usednout do ledna roku 2022. V další jízdě již pokračovat nesměl', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý pětačtyřicetiletý muž, který řídil v Třebíči vozidlo, i když to má zakázáno. 'Ve středu 13. října jel s vozidlem Ford Fiesta po půlnoci ve směru od ulice Hrotovická na ulici Březinova. Testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou stejně jako lékařskému vyšetření se muž odmítl bezdůvodně podrobit. Dopustil se tak závažného přestupkového jednání. Policisté zjistili, že má řidič od června na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu dvou let', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)