Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na stavbě mostu u Dvorců utrpěl smrtelné zranění pětadvacetiletý dělník

Pětadvacetiletý dělník, který pracoval na stavbě mostu u Dvorců na Jihlavsku, zemřel v nemocnici na následky zranění, které utrpěl ve středu 8. října okolo osmnácté hodiny.
Muži padla na hrudník a hlavu zhruba 1,5 tuny vážící traverza. Ta se měla vyvléknout ze speciálního zámku při přenášení jeřábem a přimáčknout živnostníka. Neštěstí se zřejmě stalo při stavebních pracích pod mostem

Na místo po oznámení přijely dvě záchranné posádky z Jihlavy, k tomu navíc byl povolán vrtulník Letecké záchranné služby Jihočeského kraje. Muž, na kterého při stavbě mostu spadlo těžké břemeno, utrpěl vážná zranění horní poloviny těla a byl v kritickém stavu vrtulníkem transportován do traumacentra v Českých Budějovicích.

'Zjišťování příčiny a okolností tragické události je předmětem prověřování,' uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Celou událost, která se stala během dokončovacích prací, vyšetřuje inspektorát bezpečnosti práce. Rekonstrukce mostu na hlavním tahu z Jihlavy na Pelhřimov má být dokončena do konce října.

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)