Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal poničil auto, škoda je 50 tisíc; agresivní opilci skončili na záchytce

Policisté pátrají po pachateli, který v noci ze středy 13. října na čtvrtek v ulici Waldhauserova v Havlíčkově Brodě poškodil zaparkované vozidlo a způsobil tak majiteli škodu přibližně za padesát tisíc korun. Pachatel poškodil lak vozidla Škoda Kodiaq, který poškrábal na blatnících a dveřích. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Případ policisté prověřují, po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Krádež pneumatik
Policisté pátrají po zloději, který v Jamném na Jihlavsku v době od čtvrtečního večera 14. října do sobotního dopoledne ukradl ze zahrady pneumatiky. 'Pachatel vnikl na oplocený pozemek rodinnému domu, kde odcizil čtyři nové zimní pneumatiky, které byly uloženy u objektu. Majiteli vznikla krádeží škoda za více než sedm tisíc korun', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody. Případ policisté prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají.

Silně opilý muž napadl dva muže, skončil na záchytce
V pondělí 18. října byli policisté po jedenácté hodině večer přivoláni do lokality ulice Haškova ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, kde mělo dle přijatého oznámení dojít ke konfliktu. 'Opilý muž na ulici slovně i fyzicky napadl dva mladé muže. Choval se vůči svému okolí agresivně a útočně. Ke zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření, nedošlo. Policisté zjistili, že se jedná o šestadvacetiletého muže z Brněnska, kterému při dechové zkoušce naměřili hodnotu tři promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Opilého muže zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, který policisté šetří.

Muž měl více než dvě a půl promile alkoholu
V pondělí 18. října přijali policisté po deváté hodině večer oznámení, že se v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku nachází agresivní opilý muž, který na ulici poškozuje majetek. 'Muž po předchozí rozepři se svou známou rozbil okno bytu a jeho agrese vůči okolí se stupňovala. Přivolaní policisté opilého muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,65 promile alkoholu. Pod vlivem alkoholu byla i žena', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Čtyřiadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, který policisté šetří.

Opilého muže policisté zajistili
V pondělí 18. října byli policisté před osmou hodinou večer přivoláni do obce na Novoměstsku na Žďársku, kde opilý muž napadal svoji blízkou příbuznou. 'Vulgárně ženu urážel a poškozoval majetek v domě, do kterého kopal. Přivolaní policisté podezřelého muže zajistili. Ve slovním útoku směřovaném na ženu pokračoval i v přítomnosti hlídky. Při dechové zkoušce policisté muži naměřili hodnotu 3,75 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Jednatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupků proti občanskému soužití a proti majetku, případ policisté šetří', uvedla mluvčí policistů.

Řidička byla pod vlivem alkoholu
V neděli 17. října jela třicetiletá žena s automobilem Škoda Octavia po deváté hodině večer v Pelhřimově ve směru od ulice Nádražní na ulici Myslotínská. Vozidlo policisté zastavili a provedli kontrolu. 'U řidičky při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,25 promile alkoholu a obdobné hodnoty u ní ukázaly také opakované zkoušky. Policisté ženě zakázali pokračovat v další jízdě a na místě jí zadrželi řidičský průkaz. Řidička je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují', uvedla J. Kroutilová.

Řidička byla pod vlivem drog
V pondělí 18. října zastavili policisté v Telči na Jihlavsku před jedenáctou hodinou večer vozidlo Renault, které jelo po ulici Hradecká. 'U třiadvacetileté řidičky provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin. Dechová zkouška u ní byla negativní. Lékařskému vyšetření se žena odmítla bezdůvodně podrobit. Policisté jí zakázali další jízdu a ženě zadrželi řidičský průkaz', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Řidička je podezřelá ze spáchání závažného přestupkového jednání.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestadvacetiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. V pondělí 18. října jel s vozidlem Škoda Octavia po jedenácté hodině dopoledne v Třebíči po ulici Hrotovická, kde ho zastavila policejní hlídka. 'Řidič se podrobil testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin. Lékařskému vyšetření se muž odmítl bezdůvodně podrobit, dopustil se tak přestupkového jednání. Policisté zjistili, že má řidič od července na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu více než roku. Policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Šetří také přestupky na úseku dopravy.

Řidič měl téměř dvě promile alkoholu
Policisté odhalili osmapadesátiletého muže, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. V pondělí 18. října jel řidič s automobilem Škoda Fabia před třetí hodinou odpoledne po silnici ve směru od obce Kuklík na Nové Město na Moravě na Žďársku. 'Vozidlo policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,71 promile alkoholu. Policisté mu zakázali další jízdu a na místě muži zadrželi řidičský průkaz', uvedla mluvčí. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)