Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na Vysočině bude ve čtvrtek foukat silný vítr, meteorologové vydali varování

Výstrahu před čerstvým až silným jihozápadním až západním větrem s nárazy 19 až 24 m/s (70 až 85 km/h) vydali meteorologové pro celou Vysočinu na čtvrtek 21. října od osmi hodin ráno do 21 hodin večerních.
Ve čtvrtek má být na Vysočině převážně zataženo, během dopoledne od západu na většině území přeháňky nebo občasný déšť, na východě srážky jen místy. Později postupně od severozápadu ubývání srážek a místy přechodné protrhávání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, nejvyšší denní 13 až 17 °C.
Mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 6 m/s se bude měnit na čerstvý jihozápadní až západní 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s. Večer pak vítr zeslábne.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)