Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Poškození mříží na Karlově náměstí v Třebíči řeší policie; na náměstí je nyní vjezd zakázán

Karlovo náměstí v Třebíči prochází rozsáhlou a komplexní rekonstrukcí, která bude dokončena v září příštího roku. Od začátku listopadu město po dohodě se zhotovitelskou firmou umožnilo zásobovacím vozům zajíždět pro vyložení či naložení zásobovacím autům na horní straně náměstí, kde je již v úseku od Malovaného domu po ulici Přerovského nový povrch vozovky i chodníků.
Po třech dnech bohužel tento režim musel skončit a příjezd k provozovnám pro zásobování se znovu uzavřel. Řidiči zejména dodávek nerespektovali režim zásobování a nejenom že před provozovnou parkovali i celé hodiny, ale vjížděli také na nový chodník, mezi chodce.

Za tři dny umožnění provozu v tomto úseku zničili dvě litinové mříže, zasazené do chodníku, které budou sloužit jako ochrana stromů a poškodili nové sloupy veřejného osvětlení. Stromy pro horní stranu a středovou část náměstí byly dovezeny ve čtvrtek 11. listopadu a sázet se budou v příštím týdnu. Jeden případ poškození mříže řeší i Policie ČR, která byla okamžitě přivolaná. Škoda na jedné mříži je 20 tisíc korun.

Zásobování je možné z Hasskovy a Přerovského ulice, v režimu přijet, vyložit, naložit, odjet. Stání a parkování vozidel zde není povoleno.

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)