Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Podzimní kolo Sbírky potravin opět i v Jihlavě v sobotu 20. listopadu

Jihlavané budou moci v sobotu 20. listopadu znovu zavítat do supermarketu Lidl na Okružní ulici v Jihlavě a darovat zde trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží potřebným. Postup je jednoduchý. Nakupující v časovém rozmezí od 8.00 – do 18.00 dostanou před supermarketem na Okružní leták se seznamem potravin a drogerie, které následně přidají do svého nákupního vozíku. Po zaplacení a projití pokladnou, předají část nákupu, kterou si předem určili, dobrovolníkům v zelených zástěrách s logem Sbírky potravin.
„Ve společnosti je spousta lidí, kteří mají existenční problémy a často nemají ani základní věci k úklidu, osobní hygieně a často bojují i s nedostatkem potravin,“ líčí situaci, která je možná pro někoho až k nevíře, Ida Mitisková Kopalová, koordinátorka Sbírky potravin v Jihlavě. V takové nepříjemné situaci se často objevují například opuštění senioři, matky samoživitelky, rodiny v krizi či lidé bez domova nebo lidé s psychickým a tělesným postižením.

Ida Mitisková Kopalová dodává: „S příchodem pandemie Covid-19 se objevilo více lidí, kteří se dostali do existenčních problémů. Přišli například o práci a nyní potřebují pomoc potravinových bank.“ To že například děti samoživitelů mají hlad, vnímá stále více lidí a Sbírka potravin je vhodným počinem, jak potřebným pomoci, alespoň v uspokojení základních potřeb. „Máme radost, že Sbírka potravin je rok od roku známější a populárnější,“ s nadšením hodnotí přístup veřejnosti Ida Mitisková Kopalová.

V loni se v Jihlavě vybralo za obě kola téměř 2,5 tuny potraviny a drogerie. „S povděkem sledujeme zvýšenou solidaritu veřejnosti a jsme rádi, že lidé chtějí stále pomáhat, byť každý přemýšlí v této době nad svým rodinným rozpočtem. Jsme hrdí, že Oblastní charita Jihlava je členem Potravinové banky na Vysočině a že můžeme skrze potravinovou sbírku uskutečňovat naše základní poslání, v tomto případě v podobě materiální pomoci,“ dodává Hana Fexová, ředitelka Oblastní charita Jihlava.

Marek MAŠÁT

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)