Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Bohatý adventní čas ve Světlé nad Sázavou s procházkou osvětleným parkem

Adventní a vánoční čas ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku obohatí kromě koncertů, besed a setkání také vánoční procházka osvětleným parkem. Vánoční procházka parkem začne o první adventní neděli 28. listopadu, kdy se rozzáří spolu s vánočním stromem po setmění. Lidé se pak mohou vydat přes most a Wolkerovou ulicí po modré a stříbrné až k prvnímu rybníku. Zpívající ostrov každých patnáct minut - počínaje vždy celou - bude hrát jen pro návštěvníky.
Po domluvě s Ježíškem připravili pořadatelé pro děti Andělskou poštu a na břehu rybníka bude čekat truhlice na dětská přání Ježíškovi a Zvonička pro jejich potvrzení. Z rybníka na vše budou dohlížet dvě labutě, které už pracovníci technických služeb nainstalovali na svá místa. 'Letos jsme se snažili park lépe osvětlit, a tak z hráze můžete pokračovat bez obav kolem potoka s bludičkami až dolů k medvědům. Vyjít z parku je nejlepší světelnou bránou u pekáren, možná vás tam sveze i připravený koňský povoz. V tuto neděli půjde stejnou trasou také lampionový průvod, od kostela zhruba v 17 hodin', uvedla Jana Kupčíková z kulturní organizace KyTICe.

Další adventní neděli 5. prosince bude zahájena výstava miniKOSTIČKOFEST v Galerii Na Půdě a hlavně od 8 ráno do 17 hodin Vánoční trhy na náměstí. Odpoledne se můžete jít podívat na divadlo Čert a Káča do Divadelního sálu. Z mnoha důvodů letos nemohou být čerti v podzemí, a tak vylezou alespoň na plácek před východem z chodeb v Pěšinkách. Dětem se budou věnovat asi od 14 do 17 hodin. Večer zakončí koncert Moravanky v kostele svatého Václava.

Další adventní víkend má Gaudeamus v sobotu koncert v kostele a v neděli 12. prosince vystoupí Zvonek a Zvoneček. Na náměstí bude školní Jarmark a od 16 do 17 hodin Světýlka naděje – pouštění skořápek na kašně. Stejně jako loni bude každou neděli odpoledne pro návštěvníky otevřený kostel. A naopak letos poprvé bude každou neděli odpoledne v Altánu u řeky připraveno něco pro zahřátí.

Poslední předvánoční víkend můžete jít 18. prosince do kostela na Českou mši vánoční a 19. prosince pak na Štefana Margitu.

Snažili jsme se přehledně zaznamenat co nejvíc akcí, které jsou na advent ve městě plánovány. Samozřejmě vše je dáno tím co covid a počasí dovolí – ale i tak se můžeme těšit všichni. Vy na to, co jsme připravili a my na to, jak se Vám to bude líbit a jestli to přinese tolik potřebnou radost a pohodu do našich už poněkud „zkovidovaných“ myslí a srdcí.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)