Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Od středy 1. prosince jezdí trolejbus linky E v Jihlavě rychlejší trasou

Rychlejší spojení centra města s nákupní a odpočinkovou zónou v ulici Romana Havelky a také s částí města Staré Hory zajistí nová trasa linky E Dopravního podniku města Jihlavy. Nové všesměrové trolejové vedení na kruhovém objezdu na křižovatce Havlíčkova-Pražská umožňuje snadné opuštění křižovatky i vjezd na křižovatku všem trolejbusům jihlavské MHD. Od středy 1. prosince proto dochází ke změně trasy linky E.
Vozy 'Éčka' nově nebudou objíždět Dům kultury, ale budou jezdit přímo po Havlíčkově ulici a zastavovat na zastávce 'Chlumova'. Na lince E tak zaniknou zastávky 'Dům kultury' a 'Fritzova', zároveň se tím urychlí spojení mezi centrem Jihlavy a ulicí Romana Havelky.

'Očekáváme především zrychlení spojení centra města s obchodní a relaxační zónou na ulici Romana Havelky a s částí města Staré Hory. Dráty trolejí zatím v ulici Třída Legionářů zůstanou, sundávat je nebudeme je možné jejich využití jako manipulační trati a při zvažované opravě ulice Chlumova,” uvedl předseda představenstva DPMJ Radim Rovner. Vedení linky E obousměrně z centra i do centra stejnou trasou podle jeho slov nebylo dříve možné, protože to neumožňovaly původní troleje a výhybky trolejí na okružní křižovatce Havlíčkova-Pražská. Po rekonstrukci této křižovatky, která je už všesměrová je možné vést linku E přímo po ulici Havlíčkova a vynechat zastávky Dům kultury a Fritzova. 'To, že je křižovatka trolejí nad kruhovým objezdem všesměrová znamená, že se může trolejbus připojit i odpojit na každé odbočce, což dříve nešlo,' vysvětlil Radim Rovner.

Nové jízdní řády linky E naleznete na webu www.dpmj.cz

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)