Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Zemřel starosta Ledče nad Sázavou Zdeněk Tůma

Ve věku třiašedesáti let zemřel v neděli 2. ledna starosta Ledče nad Sázavou na Havlíčkobrodsku Zdeněk Tůma. Radnici v pětitisícovém městě vedl druhé volební období. Do městského zastupitelstva byl zvolený jako nestraník na kandidátce Sdružení nezávislých kandidátů pro Ledeč. Byl také krajským zastupitelem.
Bohužel k nám dorazila další smutná zpráva. V neděli 2. ledna prohrál svůj nejtěžší zápas náš kamarád, bývalý aktivní hráč , trenér, rozhodčí, funkcionář a perfektní parťák pan Zdeněk Tůma . Zdenda měl házenou v srdci, žil s ní, intenzivně prožíval a věnoval jí veškerý volný čas. Barvy našeho klubu hájil na hřišti od žákovských let až do pozdních mužských a stál i u jeho znovuoživení v kritických 80. letech. Jako trenérovi mu prošlo rukama desítky hráčů. Působil i jako rozhodčí na republikové úrovni, předseda klubu i jako funkcionář Českého svazu házené i zakladatel a předseda Krajského svazu Vysočina. Bez Zdeňka Tůmy bude ledečská házená poloviční, ale musíme pokračovat v jeho práci, v podobném nasazení a naplnit tak jeho dlouholetý odkaz. Zdenda nikdy nechtěl prohrávat a tahle jeho prohra nás všechny bolí moc. Nikdy nezapomeneme. Čest jeho památce!

Zdeněk Tůma vystudoval v Praze Vysokou školu chemicko-technologickou. Do zastupitelstva Ledče nad Sázavou se poprvé dostal před 19 lety, starostou byl zvolen v roce 2014.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)