Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Šlo o život! Po pěti hodinách vyjednávání zabránili strážníci jihlavské městské policie hledanému muži v sebevraždě

V neděli 9. ledna večer se na jihlavských hradbách odehrálo drama se šťastným koncem. Muž vyhrožoval pořezáním žiletkou a skokem z hradeb. Vyjednávání s ním trvalo jihlavským strážníkům a policistům více než pět hodin.
Strážníci Městské policie Jihlava si v neděli ve večerních hodinách při kontrolní činnosti na jihlavském Masarykově náměstí všimli muže a ženy, kteří odpovídali popisu hledaných osob. Na základě této skutečnosti přistoupili strážníci ke zjištění jejich totožnosti. V evidencích bylo skutečně potvrzeno, že devětadvacetiletý muž i třicetiletá žena jsou v hledáčku policie. Při kontrole však došlo k nečekanému zvratu, muž se strážníkům vysmekl a dal se na útěk. Ve spolupráci s operačním střediskem a dohledem nad kamerovým systémem městské policie byl jeho pohyb vytrasován na Jakubské náměstí a další hlídka strážníků jej vypátrala na dolních hradbách. Muž stál na úzké římse, a když zjistil, že nemá možnost úniku, svléknul si bundu, popošel ke kraji a opakovaně vyhrožoval, že jakmile se k němu někdo přiblíží, pořeže se žiletkou a skočí z hradeb dolů. Vzhledem k okolnostem byla na místo neprodleně přivolána policejní hlídka. Do příjezdu policistů se snažili strážníci s mužem komunikovat a zabránit tak újmě na jeho životě nebo zdraví.

'Strážníci a následně republikoví policisté se muže snažili uklidnit a přimět, aby nebezpečné místo opustil. Komunikace s ním však byla velmi náročná a až po více než pěti hodinách vyjednávání muž akceptoval požadavky policistů a přestal hazardovat se životem.' uvedla Květa Procházková z Městské policie Jihlava.

Muže i ženu převezli policisté Krajského ředitelství Policie ČR v Jihlavě k provedení následných úkonů.

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)