Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Nejhezčí pohlednice je z Modrého dolu fotografa Ladislava Rennera, vyhrála v soutěži o Nejkrásnější turistické pohlednice, vizitky, deníky a kalendáříky

Tradiční, jubilejní 25. ročník soutěže o Nejkrásnější turistické pohlednice, vizitky, deníky a kalendáříky byla ve čtvrtek 13. ledna vyhodnocena v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Nejkrásnější pohlednice je z Modrého dolu, nejlepší turistická vizitka je přehrada z Olešné, nejlepší turistický deník se jmenuje Švejk a nejhezčí kapesní kalendář jsou Strakonické Moai.
Autorem vítězné pohlednice Modrý důl je fotograf Ladislav Renner, který již loni vyhrál s pohlednicí Kaple svatého Huberta. L. Renner pochází z České Lípy a fotografování se věnuje od roku 2005.

Vyhlašovatelem jubilejního 25. ročníku je Česká pohádková akademie. Na přívlastek „nejkrásnější“ kandidovalo 58 přihlášených pohlednic, 68 turistických vizitek, 55 kalendáříků a osm turistických deníků a pasů.

'O vítězi rozhodla porota složená z kancléře České pohádkové akademie Marcela Goetze, zástupců Agentury Dobrý den Pelhřimov, Klubu českých turistů, časopisu Všudybyl, mapujícího oblast turistického ruchu', informoval Miroslav Marek z pelhřimovské agentury Dobrý den.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)