Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: kriminalisté dopadli distributorku pervitinu; opilý agresivní muž skončil na záchytce

Policejní komisař zahájil trestní stíhání osmadvacetileté ženy z Jihlavska, obviněna byla ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pervitin distribuovala přibližně od konce předloňského roku na různých místech Jihlavy. Zájemci si od ní drogu převážně kupovali, pervitin jim prodala v desítkách případů. Jednomu z mužů poskytovala drogu i zdarma, pervitin od ní získal přibližně ve stovce případů. Kriminalisté na základě operativního šetření ženu vypátrali a zahájili její trestní stíhání, případ vyšetřují. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Žena zaplatila vysavač, nemá nic
Obětí podvodníka se stala žena z Třebíčska, která zaplatila předem za vysavač. 'Na začátku ledna nalezla na internetu nabídku na koupi domácích spotřebičů a objednala si vysavač. Zaplatila přes deset tisíc korun, zboží se ale následně nedočkala. Prodejce s ní přestal komunikovat a žena zjistila, že jsou internetové stránky zrušené. Případ oznámila policii a policisté ho prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Agresivní opilý muž skončil na záchytce
Policisté přijali ve čtvrtek 20. ledna kolem desáté hodiny večer oznámení o opilém muži, který v jednom z domů v obci nedaleko Humpolce na Pelhřimovsku slovně napadal svoji známou. 'Policisté na místě u pětačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 1,76 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém jednání nadále pokračovat, policisté ho zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Test byl pozitivní na drogy
Policisté zastavili ve čtvrtek 20. ledna kolem druhé hodiny odpoledne v ulici Myslotínská v Pelhřimově vozidlo Lancia, jehož řidičem byl čtyřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek byl pozitivní na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl a policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Alkohol za volantem
Policisté kontrolovali ve čtvrtek 20. ledna krátce před třetí hodinou ráno v ulici Horní ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Fiat. 'Pětapadesátiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,67 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní', informovala Stanislava Rázlová. Z přestupku na úseku dopravy se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidič nadýchal přes jedno promile
Policisté odhalili ve čtvrtek 20. ledna ve Žďáře nad Sázavou řidiče pod vlivem alkoholu. Vozidlo Fiat kontrolovala policejní hlídka kolem půl desáté dopoledne v ulici Studentská. 'Dvaapadesátiletý řidič při dechové zkoušce nadýchal 1,20 promile alkoholu a podobné výsledky vykázala také opakovaná měření. Policisté muži zakázali další jízdy a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)