Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež jízdního kola; krádež věcí z náklaďáku

Pánské horské jízdní kolo Dema, barvy oranžovo černo šedé, ukradl v době od konce listopadu loňského roku do konce minulého týdne z přístupného prostoru u domu v ulici Osvobození v Pelhřimově dosud neznámý zloděj. Majiteli tak vznikla škoda kolem tří tisíc korun. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
Policisté prošetřují krádež věcí z vozidla, ke kterému došlo v úterý 25. ledna v obci Lavičky u Velkého Meziříčí na Žďársku. 'Ze zaparkovaného nákladního auta zloděj v době mezi půl jednou a půl druhou odpoledne odcizil z kabiny vozu ledvinku s peněženkou, finanční hotovostí a osobními doklady. Majiteli tak vznikla škoda přes sedm tisíc korun. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
V souvislosti s tímto případem policisté apelují na občany, aby ve vozidlech nenechávali viditelně odložené peněženky, mobilní telefony, notebooky, tablety, kabelky, tašky a jiné cenné věci. Osamoceně stojící vozidlo je pro pachatele snadným terčem. K vloupání do vozidla může pachatele zlákat i jakákoli jiná viditelně odložená věc. Pokud pachatel vidí ve vozidle věc, kterou se rozhodne odcizit, nebude se určitě snažit vloupat se do automobilu šetrně. Škoda, kterou poškozením vozidla způsobí, mnohdy mnohonásobně překročí cenu odcizené věci. Pachatel se krádeže dopouští za účelem zisku. Věc, kterou odcizí, rychle prodá nebo vyhodí, takže už ji s největší pravděpodobností nikdy neuvidíte. Dále je nutné myslet také na to, že při krádeži mobilního telefonu, notebooku či tabletu se může pachatel dostat k vašim soukromým komunikacím a materiálům, osobním informacím i všem dalším uloženým datům.

Vandal poškrábal lak na autě
Policisté prošetřují případ poškození auta, ke kterému došlo v noci z úterý 25. ledna na středu v Třebíči. 'V ulici Demlova pachatel poškrábal lak na zaparkovaném vozidle Volkswagen Passat. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku kolem jednoho tisíce korun', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Přivolaní policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

Muž je podezřelý z přestupků
Policisté kontrolovali ve středu 26. ledna krátce před polednem na silnici druhé třídy mezi obcemi Studnice a Hodice na Jihlavsku zemědělský traktor, který řídil třicetiletý muž. 'Při kontrole policisté zjistili, že traktor s přípojným vozidlem nesplňuje podmínky pro provoz na komunikaci a je ve špatném technickém stavu. Dále provedená lustrace ukázala, že muž ani není vlastníkem příslušného řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté vše zadokumentovali a z přestupků na úseku dopravy se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidič měl test pozitivní na drogy
Ve středu 26. ledna před jedenáctou hodinou dopoledne kontrolovali policisté v ulici Za Náspem v Pelhřimově osobní auto Fiat, jehož řidičem byl osmatřicetiletý muž. 'Součástí silniční kontroly byl test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, jehož výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', uvedla S. Rázlová. Policisté mu další jízdu zakázali a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)