Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež motorových pil; drogy za volantem

Neznámý zloděj ukradl v době od odpoledních hodin 18. ledna do středy 26. ledna v Záborné na Jihlavsku z dílny dvě motorové pily. Majiteli tak vznikla škoda kolem deseti tisíc korun. Policisté z Polné případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté zastavili ve čtvrtek 27. ledna kolem druhé hodiny odpoledne v ulici Pražská v Humpolci na Pelhřimovsku osobní auto Kia, jehož řidičem byl dvaatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost marihuany. Policisté dále muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl a je podezřelý z přestupku na úseku dopravy', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Řidička pod vlivem drog
Ve čtvrtek 27. ledna zastavili policisté kolem půl dvanácté dopoledne v ulici Tkalcovská v Třebíči osobní auto Volkswagen. 'V rámci kontroly se čtyřiadvacetiletá řidička podrobila testu na drogy. Ten ukázal přítomnost amfetaminu a marihuany a s výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu žena souhlasila', uvedla S. Rázlová. Policisté jí na místě další jízdu zakázali a případ prošetřují jako přestupek na úseku dopravy.

Muž je podezřelý z přestupků
Policisté kontrolovali ve čtvrtek 27. ledna před půl devátou večer na nám. Republiky ve Žďáře nad Sázavou osobní vůz Volkswagen. 'Pětatřicetiletý řidič nerespektoval dopravní značení a nezastavil na stopce. Na výzvu policistů se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce a její výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 0,53 promile alkoholu a také opakované měření bylo pozitivní. Dále policisté zjistili, že muž k jízdě užil vozidlo, které nemá platnou technickou kontrolu. V další jízdě již pokračovat nesměl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Z přestupků na úseku dopravy se dále bude zabývat před příslušným správním orgánem.

Drogy za volantem
Policisté zastavili ve čtvrtek 27. ledna kolem půl dvanácté v noci v ulici Masarykova v Novém Městě na Moravě na Žďársku vůz Citroen. 'Pětadvacetiletý řidič se podrobil testu na drogy. Ten byl pozitivní na amfetamin a policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl. Policisté mu další jízdu zakázali a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', uvedla Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)