Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Filmový klub jihlavské polytechniky odstartuje otužováním

Nový filmový klub Vysoké školy polytechnické Jihlava s názvem POLYFiK nabídne jednou měsíčně široké veřejnosti skvělou příležitost zhlédnout kvalitní dokumentární filmy i možnost diskutovat se zajímavými hosty.
První promítání filmového klubu se uskuteční v úterý 1. února 2022 v 15.00 hod. v budově VŠPJ (Tolstého 16). Série projekcí odstartuje snímkem Ponor australského režiséra Nayse Baghaie. Po skončení filmu bude následovat beseda s předsedou Českého svazu plaveckých sportů a nadšeným otužilcem Petrem Ryškou.

Protagonistkou snímku z roku 2020 je Kiki Bosch, profesionální potápěčka, která v hlubokých ledových vodách posunuje limity své výdrže za hranice lidského chápání. Snímek v impozantních záběrech zkoumá hlubiny lidského nitra na pozadí světa skrývajícího se pod vodní hladinou.

Vstup na promítání je zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme rezervaci prostřednictvím přihlašovacího formuláře:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScxBWlz4mVORcJ3ETNiqSfkRr7-tXbdExVk2WS0eV3l-I3-9w/viewform

Promítání v rámci filmového klubu POLYFiK je umožněno díky platformě Promítej i ty!, za kterou stojí festival Jeden svět, největší přehlídka dokumentárních filmů o lidských právech na světě.

Vendula MAREŠOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)