Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Filmový klub v Jihlavě uvede český snímek Karel, já a ty

Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí 31. ledna od 19.30 hodin v kině Dukla český snímek Karel, já a ty. Minimalistická, ale obsahově bohatá analýza vztahů tří intelektuálů – analýza, která přesně vystihuje, jak současní třicátníci prožívají a řeší své vztahy, co si myslí o životě, o světě, o sobě, o druhých... Tato vydařená vztahová konverzačka o všem podstatném i nepodstatném v životě si určitě zaslouží velkou pozornost ze strany náročných diváků. Po projekci filmu Karel, já a ty budeme mít možnost pobesedovat s distributorkou nezávislých filmů Klárou Khine.
Trojúhelník postav, jak napovídá název, není vlastně ani milostný. Manželství Karla (Miloslav König) se Sašou (Jenovéfa Boková) příliš nefunguje a tak se Saša odstěhuje. Nakonec skončí u svého kamaráda Dušana, zarytého intelektuála, kterého si s chutí zahrál sám Bohdan Karásek (pod pseudonymem Miroslav Faderholz). V této fázi zažívají všichni tři různé drobné příběhy, románky, situace a přemítají nad podstatou vztahů, práce, života, světa a vůbec všeho možného.

Co je velmi sympatické je to, že zobrazené situace i diskutovaná témata vycházejí ze skutečných zážitků, a tak v mnohých situacích může divák snadno najít i sám sebe.

Námět, scénář, režie, hudba, produkce: Bohdan Karásek
Kamera: Zdeněk Eliáš
Hrají: Bohdan Karásek, Jenovéfa Boková, Miloslav König, Marie Švestková, Petra Nesvačilová a další

Karel, já a ty
ČR, 2019, DCP, barevný, česky, 111 minut

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)