Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: recidivista ukradl čokolády; nalezený ruční granát zlikvidoval pyrotechnik

V obchodě v Jihlavě v Brtnické ulici ukradl v úterý 3. května po třetí hodině odpoledne devětadvacetiletý muž čokolády, které si schoval do oblečení, a prostorem pokladen prošel, aniž by zaplatil. Muže zastavil pracovník ostrahy. Přivolaní policisté ho odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů, odcizené zboží vydal. Jednalo se o recidivistu, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán, naposledy byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen vloni na podzim k trestu obecně prospěšných prací, které dosud nevykonal. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Nález munice
V úterý 3. května přijali policisté po čtvrté hodině odpoledne oznámení o nálezu podezřelého předmětu u Jabloňova na Žďársku. Na poli byl předmět připomínající munici. Na místo vyjeli policisté a přivolán byl také policejní pyrotechnik. 'Jednalo se o ruční granát, který bylo vzhledem k jeho špatnému stavu nutné v rámci zajištění bezpečnosti zlikvidovat na místě, což učinil pyrotechnik', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Havárie cyklistky
V úterý 3. května jela kolem půl osmé večer sedmačtyřicetiletá cyklistka na jízdním kole po silnici v Dolních Vilémovicích na Třebíčsku a při projíždění zatáčky najela na nezpevněnou krajnici, nezvládla řízení, dostala smyk a havarovala. 'Při havárii se cyklistka zranila a zdravotnickou záchrannou službou byla žena převezena na ošetření do třebíčské nemocnice. Provedenou dechovou zkouškou u ní policisté požití alkoholu vyloučili', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V úterý 3. května zastavili policisté v Havlíčkově Brodě po páté hodině večer vozidlo Fiat, jehož řidič jel po ulici Žižkova. 'U pětačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,97 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku
Policisté v Pelhřimově zastavili v úterý 3. května řidiče vozidla VW Passat, který jel po druhé hodině odpoledne po ulici Křemešnická. 'U muže provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na amfetamin. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Policisté mu další jízdu zakázali, pětatřicetiletý řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy', uvedla mluvčí.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)