Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Auto jihlavské městské policie se zapnutou houkačkou a modrými majáky pomohlo rychlému průjezdu auta s rodící ženou do nemocnice

Operační strážník jihlavské městské policie přijal v pondělí 9. května po osmé hodině večer žádost o pomoc na linku tísňového volání. Pětadvacetiletý muž převážel do Jihlavy do krajské nemocnice svoji manželku, která začala rodit.
Vzhledem ke stadiu porodu měl nastávající tatínek strach, že přes silný provoz a několik světelných křižovatek nestihne svoji ženu včas a bezpečně dopravit do zdravotnického zařízení. 'Aby předešel časovému prodlení, požádal o doprovod městskou policii. Po domluvě se strážníkem vyčkala hlídka městské policie na osobní automobil na periferii města a za použití výstražného zařízení doprovodila rodiče na urgentní příjem jihlavské nemocnice,' uvedla Květa Procházková z jihlavské městské policie.

Krátce po příjezdu do nemocnice, v čase 20.47 hodin, přivedla maminka na svět zdravou holčičku. Městská policie Jihlava přeje narozenému miminku vše nejlepší do života a mladým rodičům spoustu sil do dalších let.

Foto: ilustrační

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)