Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: muž, který vyhrožoval, že si ublíží, byla nalezen opilý; žena nadýchala přes tři promile; střet auta a motorky si vyžádal zranění

Oznámení o muži, který telefonicky kontaktoval své blízké s tím, že si ublíží, přijali policisté v pondělí 9. května po páté hodině večer. Ti o něho měli obavu, a proto se s žádostí o pomoc obránili na policii. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k pohřešovanému třiapadesátiletému muži a začali ho v Havlíčkově Brodě, kde žije, hledat. Zapojili se také strážníci městské policie. Pátrali po něm v lokalitě místa bydliště a dalších místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohl nacházet nebo pohybovat. Pohřešovaného muže nalezli po jedenácté hodině večer v ubytovacím zařízení. Muž byl v pořádku, ale policistům nadýchal přes dvě promile alkoholu, proto jej po vyšetření lékařem odvezli na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Žena měla přes tři promile alkoholu
V pondělí 9. května byli policisté v Pelhřimově před osmou hodinou večer přivoláni na ulici, kde se nacházela značně opilá žena. 'Nebyla schopna samostatné chůze, neorientovala se, byla ve špatném psychickém stavu a při pokusech vstát padala. Policisté zjistili, že se jedná o sedmačtyřicetiletou ženu, které při dechové zkoušce naměřili hodnotu 3,2 promile alkoholu', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Opilou ženu zajistili a po lékařském vyšetření ji odvezli na záchytku k vystřízlivění.

Opilý muž ležel v kolejišti, skončil na záchytce
V pondělí 9. května vyjeli policisté v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku po deváté hodině večer k vlakového nádraží, kde ležel v kolejišti zjevně opilý muž. 'Jednalo se o třiadvacetiletého muže, kterému policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,79 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání.

Střet osobního auta s motorkou
V pondělí 9. května jela ve Velkém Meziříčí na Žďársku před třetí hodinou odpoledne devětačtyřicetiletá řidička vozidla Škoda Fabia po ulici Poříčí směrem ke křižovatce. 'Zastavila, následně ale v jízdě pokračovala a nedala přednost v jízdě řidiči motocyklu Jawa, který jel po hlavní silnici. Došlo ke střetu a pádu motocyklisty na vozovku. Při dopravní nehodě utrpěl zranění řidič motocyklu', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda třicet tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidička je podezřelá ze spáchání přestupků
V pondělí 9. května zastavili policisté po osmé hodině večer vozidlo Škoda Fabia, jehož řidička jela ve směru na Střítež na Třebíčsku. 'Žena nepředložila řidičský průkaz, protože ho nevlastní. Policisté provedli u dvacetileté ženy test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na amfetamin. Lékařskému vyšetření se bezdůvodně odmítla podrobit', uvedla Jana Kroutilová. Dechová zkouška byla u řidičky negativní. Policisté jí další jízdu zakázali. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 9. května odhalili policisté v Jihlavě čtyřiapadesátiletého řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. 'Muž jel s automobilem Seat po ulici Žižkova a po páté hodině ráno ho zastavila policejní hlídka. U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu přes jedno promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřicetiletý muž z Kolínska, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. V pondělí 9. května jel před devátou hodinou dopoledne s vozidlem Peugeot po silnici v obci Ovesná Lhota na Havlíčkobrodsku. 'Automobil policisté zastavili a při kontrole řidiče zjistili, že má soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do letošního léta', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté muži další jízdu zakázali, dechová zkouška u něho byla negativní. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)