Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal poškodil auto, škoda je 40 tisíc; sprejer počmáral zeď

Neznámý vandal, který v době od pondělního večera 16. května do úterního odpoledne poškodil ve Žďáře nad Sázavou auto Volvo XC60, způsobil majiteli škodu přesahující čtyřicet tisíc korun. Pachatel poškodil lak téměř všech dílů karoserie vozidla. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Sprejer poškodil zeď
Dosud neznámý sprejer počmáral dvěma nečitelnými nápisy fasádu a plechové dveře u bytového domu v ulici Sokolovská v Jihlavě v době od 15. března do 1. května. 'Svým jednáním majiteli způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na čtyři tisíce korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a nadále provádí prověřování. Po pachateli, kterému za takový čin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, pátrají', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Řídil v době zákazu a pod vlivem alkoholu
Policisté kontrolovali ve středu 18. května vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu. Osobní automobil Hyundai zastavila policejní hlídka kolem půl desáté hodiny večerní v ulici Žižkova v Havlíčkově Brodě. Řidičem vozidla byl jednapadesátiletý muž z Havlíčkobrodska. 'V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 1,74 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška vykazovala hodnotu 1,81 promile alkoholu v dechu. Provedenou lustrací policisté dále zjistili, že má muž vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který nabyl právní moci v květnu roku 2021 na dobu 24 měsíců. Policisté muži na místě zakázali další jízdu', uvedla Michaela Lébrová. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za takový trestný čin jednapadesátiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Muž překročil rychlost a řídil přes uložený zákaz
Policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí sedmačtyřicetiletému muži, který řídil auto přes uložený zákaz. Ve středu 18. května jel krátce po deváté hodině ráno s osobním vozidlem Škoda po silnici druhé třídy v katastru obce Petrůvky směrem k obci Třebíč. 'Policisté řidiče zastavili z důvodu překročení maximální povolené rychlosti. Při kontrole zjistili, že má řidič od listopadu loňského roku správním orgánem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit až příští rok na podzim. Policisté řidiči další jízdu zakázali', informovala mluvčí policistů M. Lébrová. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Muž je dále podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Řidič nerespektoval dopravní značku a byl pod vlivem alkoholu
Ve středu 18. května zastavili policisté krátce po půl jedenácté dopoledne řidiče osobního vozidla Škoda, který jel na ulici Dvorská v Humpolci na Pelhřimovsku. Hlavním důvodem zastavení bylo nerespektování dopravní značky „Stůj, dej přednost v jízdě“. 'V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 0,59 promile alkoholu, stejná hodnota byla naměřena i u opakované zkoušky. Sedmapadesátiletý řidič s naměřenou hodnotou souhlasil. Policisté muži další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', uvedla mluvčí. Řidič je podezřelý z přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.


Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)