Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Meteorologové vydali pro celou Vysočinu výstrahu před silnými bouřkami

Meteorologové vydali výstrahu před výskytem silných bouřek, které by na celé Vysočině mohly řádit v pátek 20. května od 15. hodiny až do soboty 21. května do šesti hodin ráno. Očekávají ojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h), kroupami do dvou centimetrů a krátkodobými úhrny kolem 35 milimetrů.
Doporučení ke zmírnění následků jevu: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Z dnešního pohledu se nejvýraznější projevy bouřek objeví na severozápadě Čech, v krajích Karlovarském, Ústeckém a Libereckém.
Výstrahu budou meteorologové na základě nových podkladů v pátek dopoledne aktualizovat.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)