Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Farmářský trh v Novém Městě na Moravě v sobotu doprovodí ZUŠáci

Farmářské trhy, které se budou konat v sobotu 21. května od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě, doprovodí padesátičlenný dechový orchestr ZUŠáci pod taktovkou učitelů Ladislava Mika a Lukáše Smrčka.
Co bude nového? Představí se kaktusářka Dita Stejskalová ze Škrdlovic. První kaktusy dostala od svého dědečka, které jí učarovaly a pěstování kaktusů a sukulentů je nyní její život.
Letos poprvé najdete na trhu Fields Food, ovocné raw trubičky z Maršovic vyráběné ze 100% ovoce. Suší se při nízké teplotě pro zachování vitamínů, neobsahují žádný přidaný cukr či lepek. Sazenice květin, bylinek a zeleniny nabídne po roční přestávce Jan Kopetka.
Vylepšit svoje zahradní grilovačky můžete u stánku The Pelikans z Chotěboře. V jejich nabídce najdete luxusní dipy, omáčky, pesty a tepenády.
Opět si přijdou na své pěstitelé. Sazenice zeleniny a květin nabídne Miroslava Paříková a Lenka Malá, skalničky a trvalky Sylvie Dušková.

V rámci doprovodného programu se mohou návštěvníci těšit na třetí ročník Putovních pokojovek aneb rostlinnou štafetu s Anetou Linkovou. Doneste pokojovku, která vás doma už nebaví nebo namnožte řízky kytek, které by udělaly radost ostatním.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)