Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Fotbal na Bedřichově slaví 100 let! Gratulovat přijede Poborský

Fotbalisté Bedřichova slaví 100 let. K narozeninám přijedou gratulovat české fotbalové osobnosti jako Karel Poborský, Vladimír Šmicer nebo herci z televizního seriálu Okresní přebor. Celodenní oslava se uskuteční v sobotu 18. června přímo na stadionu. Vstupenky na akci si můžete nejlevněji zakoupit už teď v předprodeji on-line nebo v bufetu přímo na stadionu.
Ve velkém stylu oslaví fotbalisté Bedřichova stoleté klubové výročí. Oslava proběhne na den přesně jako před padesáti lety a kde jinde, než na stadionu v Sokolovské ulici.

Gratulovat do Jihlavy přijedou vzácní hosté. Účast už přislíbil vicemistr Evropy Karel Poborský, vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer a dorazí také herci ze seriálu Okresní přebor.

„Oslavy takového výročí jsou pro nás velikým závazkem. Chceme, aby si narozeninový den na stadionu užil opravdu každý, kdo na stadion dorazí. To, že se oslavy klubu konají ve stejný den jako v roce 1972 už je jen třešnička na dortu,“ říká předseda bedřichovských fotbalistů Marek Zamazal.

Oficiální program začne v 9 hodin. Sportovní část bude obsahovat zápasy všech mládežnických kategorií, ale dojde i na souboj A-týmu mužů v exhibici proti hokejové Dukle.

Hlavním sportovním bodem programu bude dopolední duel bedřichovských legend proti týmu osobností pod vedením kapitána a legendy pražské Sparty Horsta Siegla.

Před zápasem přímo na hrací ploše dojde ke křtu vůbec první oficiální publikace MY JSME BEDR mapující celou stoletou klubovou historii.

Dojde také k vyhlášení ankety o bedřichovskou jedenáctku století, pro kterou lze stále hlasovat na internetových stránkách klubu www.myjsmebedr.cz.

Každý z návštěvníků bude moci vyhrát v tombole atraktivní ceny. K dispozici bude víkend na horách v Rakousku s polopenzí a skipasem, volný vstup do Tatralandie, elektroauto na víkend, tablet nebo vstupenky na prázdninový festival Sázava fest. Zakoupením lístku do tomboly v ceně 100 korun navíc lidé přispějí dobré věci.

Celý výtěžek z tomboly totiž poputuje na konto vážně nemocné ani ne roční holčičky Elenky Schönbergerové z Třebíčska, která trpí od narození spinální svalovou atrofií nejtěžšího typu. Většinu léčby včetně rehabilitací neproplácí žádná pojišťovna.

Rodiče Elenky Dita s Jakubem jsou proto vděční za každou pomoc. „Když mi z klubu zavolali, že by nám v rámci oslav stoletého výročí chtěli takhle pomoci, málem jsem se rozbrečela štěstím. Opravdu si toho moc vážíme a dává nám to neskutečné množství energie,“ říká za celou rodinku maminka Dita.

„K dispozici bude jen limitovaná edice lístků v počtu 1.000 kusů. Všichni pevně věříme, že Elence předáme celých 100 tisíc korun. Chceme jasně vyslat i vzkaz všem do společnosti, že není důležité mít nové kopačky, nebo značkové oblečení. Když totiž není zdraví, není nic,“ dodává předseda klubu Marek Zamazal.

Po celý den bude připravený na stadionu bohatý doprovodný program. K dispozici bude občerstvení, nákup suvenýrů s klubovou tématikou. Velkolepou oslavu výročí zakončí večerní venkovní taneční zábava přímo na hrací ploše.

Vstupenky na akci si můžete zakoupit nejlevněji už teď v právě probíhajícím předprodeji. K dispozici jsou klasické papírové vstupenky v bufetu přímo na stadionu nebo si je můžete pořídit pohodlně on-line přes goforboom.com. V předprodeji stojí vstupenka pro dospělou osobu 120 korun. Na místě, v den konání akce, bude za 150 korun. Mládež od 10 do 17 let platí jednotné vstupné 50 korun. Děti do 10 let mají vstup zcela zdarma.

David KRATOCHVÍL

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)