Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Kino ve Žďáře nad Sázavou promítne adrenalinový dokument o motocyklovém závodníku Kamilu Holánovi, projekci doplní výstava fotografií

Kino Vysočina ve Žďáře nad Sázavou uvede v pátek 27. května od 18.30 hodin snímek Plná 6, jde o unikátní adrenalinový dokument o motocyklové vášni. Hlavním hrdinou je Kamil Holán, který pochází ze Žďáru nad Sázavou a součástí akce je také výstava fotografií Ivo Holána.
Film Plná 6 sleduje posledních šest let závodní kariéry jednoho z našich nejlepších motocyklových závodníků Kamila Holána, který se umisťuje na předních příčkách těch nejtěžších závodů na světě. Včetně roadracingové legendy závodu Tourist Trophy na ostrově Man, kde ve své kategorii zvítězil, nebo extrémního závodu na vrchol Pikes Peak.

Atraktivní prostředí domácích, ale zejména světových závodů dává nahlédnout do pozadí fungování vrcholového sportu i do peripetií, které to přináší ve vztahovém, osobním i rodinném životě závodníka.

„Hlavní protagonista filmu Kamil Holán zůstává věrný svému rodnému městu a film chce oslavit se svými fanoušky a kamarády právě v Kině Vysočina. Těšit se tak můžete nejen na strhující dokument, ale také na besedu a autogramiádu se samotným Kamilem.
Součástí projekce bude také výstava velkoformátových fotografií ze zákulisí motocyklových závodů, které fotil tatínek Kamila pan Ivo Holán,“ zve na projekci motocyklového dokumentu dramaturg žďárského kina Aleš Hrbek.
Za projektem stojí mladý režisér a kameraman Adam Sejk, producent Václav Flegl z filmové produkce Sounderground a fandové motocyklového sportu.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)