Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj si odnesl sporák, projektory i nádobí; recidivista kradl v obchodě maso; muž obtěžoval okolí, nadýchal 4,84 promile

Do hospodářské budovy v Přísece u Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku se v době od začátku března do pátečního rána 27. května vloupal neznámý zloděj, který si odtud odnesl sporák, dva projektory, nerezové nádobí a příbory. Majiteli způsobil škodu necelých dvacet tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, po pachateli a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Recidivista kradl v obchodě maso
Ve čtvrtek 26. května byli policisté před devátou hodinou večer přivoláni do obchodního domu v ulici Havlíčkova, kde byl při krádeži zboží přistižen pachatel. 'Na místo vyjeli policisté a zjistili, že se jedná o osmapadesátiletého recidivistu, navíc byl pod vlivem alkoholu. Muž byl v minulosti již opakovaně soudně trestán. Naposledy byl odsouzen k trestu odnětí svobody a z věznice byl propuštěn na konci loňského roku. Přesto muž v prodejně odcizil balení masa, které vložil do batohu a snažil se odejít bez zaplacení', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Pracovník prodejny ho ale zastavil a na místo byli přivoláni policisté. Při dechové zkoušce policisté podezřelému muži naměřili hodnotu přes jedno a půl promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Policejní inspektor následně sdělil muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Vloupání do budovy
Policisté prověřují případ vloupání do budovy v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku. V době od úterý 10. května do čtvrtečního večer 26. května vnikl pachatel po rozbití okna do místnosti skladu a budovu prohledal. 'Nic neodcizil, způsobil ale škodu poškozením oken a dveří. Policisté provedli v lokalitě šetření, místo činu ohledali a zadokumentovali. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli policisté pátrají', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž měl přes čtyři promile alkoholu
Ve čtvrtek 26. května byli policisté ve Žďáře nad Sázavou před čtvrtou hodinou odpoledne přivoláni na vlakové nádraží, kde se dle přijatého oznámení nacházel opilý muž, který obtěžoval svoje okolí. Muž ležel v hale a pokřikoval na kolemjdoucí. 'Policisté zjistili, že se jedná o čtyřicetiletého muže. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 4,84 promile alkoholu', informovala J. Kroutilová. Policisté ho zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Řidič otočil auto na střechu
Ve čtvrtek 26. května došlo po osmé hodině večer na silnici mezi obcemi Chotěbudice a Jemnice na Třebíčsku k dopravní nehodě. 'Řidič vozidla Peugeot dostal při průjezdu zatáčky smyk, který nevyrovnal, vjel do protisměru a následně mimo silnici, kde sjel ze svahu na přilehlé pole a vozidlo se ještě přetočilo na střechu. Při dopravní nehodě se zranil řidič a jeho spolujedoucí, oba byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni na ošetření do třebíčské nemocnice', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda padesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Cyklistka bourala, skončila v nemocnici
Ve čtvrtek 26. května se v Třešti na Jihlavsku při havárii zranila cyklistka. Před šestou hodinou večer jela žena na jízdním kole ve směru od ulice Komenského k ulici Palackého. 'Havarovala a při nehodě se zranila. Zdravotnická záchranná služba ženu odvezla na ošetření do jihlavské nemocnice', informovala mluvčí. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Dechovou zkouškou u cyklistky požití alkoholu vyloučili.



Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)