Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: útočník bil muže pěstí do hlavy, zraněný skončil v nemocnici; opilý muž napadal ženu, policisté jej vykázali ze společného obydlí

Jednadvacetiletý muž, který v druhé polovině dubna před zábavním podnikem v Chotěboři na Havlíčkobrodsku napadl jiného muže, je podezřelý ze dvou trestných činů. V časných ranních hodinách došlo ke konfliktu, který vyústil útokem. Napadený muž utržil ránu pěstí do oblasti hlavy a záchranáři zraněného muže převezli do havlíčkobrodské nemocnice. Po přijetí oznámení o fyzickém napadení začali policisté případ prověřovat a po podezřelém muži pátrali. Zahájili prověřování, provedli šetření, zjistili totožnost útočníka, provedli výslechy a shromáždili důkazy. Jednadvacetiletému muži následně sdělili podezření ze spáchání trestných činů pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Při krádeži byla recidivistka přistižena
Ve středu 8. června byli policisté před sedmou hodinou ráno přivoláni do obchodního domu v ulici Brněnská v Jihlavě kde byla při krádeži přistižena opilá pětatřicetiletá žena. Policisté zjistili, že se jedná o recidivistku, která byla v minulosti za majetkovou trestnou činnost již opakovaně odsouzena, trest si odpykala i ve věznici.
'Žena přišla do obchodu, kde vzala lahev alkoholu a v prostoru kabinek část vypila. Dále konzumovala džus, snědla bagetu a použila balení ubrousků. Následně žena prošla pokladní zónou, aniž by zaplatila. Zastavil ji pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. Ženě naměřilo přes jedno promile alkoholu', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté ji zajistili a odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže, případ policisté prověřují.

Krádež motocyklu
Policisté pátrají po pachateli, který v době od sobotního odpoledne 4. června do nedělního rána v ulici Cihlářská v Třebíči ukradl motocykl a majiteli způsobil škodu přibližně za pětadvacet tisíc korun. 'Pachatel vnikl na pozemek areálu firmy a odcizil zaparkovaný motocykl Jawa Pionýr. Policisté provedli šetření, místo činu ohledali a zadokumentovali. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání přečinu krádeže', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté prověřují, po pachateli a odcizeném motocyklu pátrají.

Opilý muž napadal ženu, policisté jej vykázali ze společného obydlí
Ve středu 8. června byli policisté před jednou hodinou odpoledne přivoláni do obce na Pelhřimovsku, kde se opilý muž choval agresivně ke své blízké. 'Policisté na místě zjistili, že opilý muž v domě pokřikoval, byl vulgární, choval se vůči ženě útočně a vyhrožoval jí násilím. Starší žena se musela před agresorem ukrýt. Policisté naměřili muži při dechové zkoušce hodnotu přes dvě a půl promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění. Na základě shromážděných informací rozhodli policisté o vykázání agresivního muže ze společného obydlí', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečného vyhrožování.

Opilý muž skončil na záchytce
Ve středu 8. června byli policisté v Novém Městě na Moravě na Žďársku před šestou hodinou večer přivoláni do ulice Brněnská, kde ležel na zemi u obchodního domu zjevně opilý muž. 'Byl značně znečištěný, nebyl schopen samostatné chůze ani komunikace a budil veřejné pohoršení. Policisté zjistili, že se jedná o devětašedesátiletého muže. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,54 promile alkoholu', uvedla policejní mluvčí J. Kroutilová. Opilého muže zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Řidička pod vlivem amfetaminu a marihuany
Ve středu 8. června zastavili policisté v Jihlavě v Brněnské ulici po jedenácté hodině večer auto Seat. 'U dvacetileté řidičky provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin a marihuanu. Dechová zkouška u ní byla negativní. V další jízdě žena již nesměla pokračovat, je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy', informovala J. Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve středu 8. června odhalili policisté řidiče vozidla, který usedl za volant s více než dvěma a půl promile alkoholu. Osmatřicetiletý muž jel s automobilem Subaru po silnici u obce Lhota na Žďársku a po šesté hodině večer ho zastavila policejní hlídka. 'U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,57 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Opilý řidič přišel o řidičský průkaz, který mu policisté na místě zadrželi. V další jízdě již nesměl pokračovat', uvedla mluvčí. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)