Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Fotbal na Bedřichově už v sobotu oslaví sté narozeniny! Gratulovat přijede tým Horsta Siegla

Fotbalisté Bedřichova oslaví už tuto sobotu 18. června 100 let. K narozeninám přijedou gratulovat hvězdy české fotbalové scény. Na stadionu v Sokolovské ulici v Jihlavě se představí Sigi tým, který vede legendární útočník pražské Sparty Horst Siegl. Nebudou chybět ani herci z televizního seriálu Okresní přebor.
Ve velkém stylu oslaví fotbalisté Bedřichova stoleté klubové výročí. Oslava proběhne na den přesně jako před padesáti lety, tedy v sobotu 18. června, a kde jinde, než na stadionu v Sokolovské ulici.

Gratulovat do Jihlavy přijedou vzácní hosté. Účast už přislíbil Sigi tým vedený legendárním útočníkem pražské Sparty Horstem Sieglem. Dorazí také herci ze seriálu Okresní přebor.

„Oslavy takového výročí jsou pro nás velikým závazkem. Sigi team jsme si zamluvili dva roky dopředu. Sobotní akci vnímáme jako velký svátek. Akcí chceme poděkovat všem bývalým, současným hráčům, funkcionářům za to, co pro bedřichovský fotbal za celou jeho stoletou éru udělali a nebylo toho málo,“ říká předseda bedřichovských fotbalistů Marek Zamazal.

Oficiální program začne v 9 hodin. Sportovní část bude obsahovat zápasy všech mládežnických kategorií, ale dojde i na podvečerní souboj A-týmu mužů v exhibici proti hokejové Dukle.

Hlavním sportovním bodem programu bude dopolední duel bedřichovských legend proti týmu osobností Horsta Siegla.

Před zápasem přímo na hrací ploše dojde ke křtu vůbec první oficiální publikace MY JSME BEDR mapující celou stoletou

klubovou historii. Jedním z kmotrů knihy bude i hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek či šéf Krajského fotbalového svazu Radek Zima. Dojde také na vyhlášení ankety o bedřichovskou jedenáctku století.

Každý z návštěvníků bude moci vyhrát v tombole atraktivní ceny. K dispozici bude víkend na horách v Rakousku s polopenzí a skipasem, volný vstup do Tatralandie, elektroauto na víkend, tablet nebo vstupenky na prázdninový festival Sázava fest. Zakoupením lístku do tomboly v ceně 100 korun navíc lidé přispějí dobré věci.

Celý výtěžek z tomboly totiž poputuje na konto vážně nemocné ani ne roční holčičky Elenky Schönbergerové z Čechočovic na Třebíčsku, která trpí od narození spinální svalovou atrofií nejtěžšího typu. Většinu léčby včetně rehabilitací neproplácí žádná pojišťovna.

Rodiče Elenky Dita s Jakubem jsou proto vděční za každou pomoc. „Když mi z klubu zavolali, že by nám v rámci oslav stoletého výročí chtěli takhle pomoci, málem jsem se rozbrečela štěstím. Opravdu si toho moc vážíme a dává nám to neskutečné množství energie,“ říká za celou rodinku maminka Dita.

„K dispozici bude jen limitovaná edice lístků v počtu 1.000 kusů. Všichni pevně věříme, že Elence předáme celých 100 tisíc korun. Chceme jasně vyslat i vzkaz všem do společnosti, že není důležité mít nové kopačky, nebo značkové oblečení. Když totiž není zdraví, není nic,“ dodává předseda klubu Marek Zamazal.

Po celý den bude připravený na stadionu bohatý doprovodný program. K dispozici bude občerstvení, nákup suvenýrů s klubovou tematikou. Velkolepou oslavu výročí zakončí večerní venkovní taneční zábava přímo na hrací ploše.

Vstupenky na akci si můžete zakoupit nejlevněji ve stále probíhajícím předprodeji. K dispozici jsou klasické papírové

vstupenky v bufetu přímo na stadionu nebo si je můžete pořídit pohodlně on-line přes goforboom.com. Vpředprodeji stojí vstupenka pro dospělou osobu 120 korun. Na místě, v den konání akce, bude za 150 korun. Mládež od 10 do 17 let včetně platí jednotné vstupné 50 korun. Děti do 10 let mají vstup zcela zdarma. Akci moderuje Martin Maky Málek.

Časový rozpis akce:

9.00 – 10.00 zápasy přípravek
10.20 – 10.30 – křest knihy MY JSME BEDR
10.30 – 11.45 – Sigi team – vs. Legendy Bedřichova
12.00 – 13.00 autogramiáda

12.15 – 12.45 – zápas staré gardy Bedřichova
13.00 – 14.00 zápas mladší žáci
14.00 – 15.00 zápas starší žáci
15.00 – 16.00 zápas dorostenců
16.15 – 16.30 předání šeku pro Elenku
16. 30 – 17.30 A-tým proti Dukle
17.30 – 17.45 Vyhlášení 11ky století
18.00 - 19.00 losování tomboly
20.00 – 01.00 taneční zábava

Doprovodný program: fotokoutek, skákací hrad, soutěže pro děti

David KRATOCHVÍL

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)