Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: policisté dopadli distributora drog; recidivista ukradl telefon

Kriminalisté dopadli třiatřicetiletého muže z Jihlavska, který distribuoval dalším lidem pervitin a také marihuanu. Muž byl obviněn byl ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogy distribuoval přibližně od první poloviny loňského roku na různých místech Jihlavy. Zájemci si od něho pervitin a marihuanu převážně kupovali, někdy je poskytl zdarma za protislužbu. Drogy prodal v několika desítkách případů. Kriminalisté muže vypátrali na základě operativního šetření a zahájili jeho trestní stíhání, případ vyšetřují. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Muž odcizil telefon
Krádeže se v Moravských Budějovicích na Třebíčsku dopustil sedmadvacetiletý muž ze Žďárska. V březnu byl na vlakovém nádraží, kde v odpoledních hodinách oslovil ženu s žádostí o půjčení mobilního telefonu s tím, že si potřebuje nutně zatelefonovat. 'Jakmile telefon získal, z místa utekl a nechal si jej. Případ policisté po přijetí oznámení prověřovali a po pachateli pátrali. Na základě šetření zjistili, že telefon odcizil sedmadvacetiletý muž. Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Telefon policisté zajistili a převzala si jej zpět jeho majitelka.

Opilý muž skončil na záchytce
Policisté přijali v úterý 14. června kolem půl třetí odpoledne na linku tísňového volání oznámení o opilém muži, který se nacházel na ulici Pichmannova v Pelhřimově. 'Policisté na místě zjistili, že se jedná o šestapadesátiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti, nebyl schopen samostatné chůze a byl dezorientovaný. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila také dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 2,83 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Dopravní nehoda s lehkým zraněním
V úterý 14. června došlo kolem deváté hodiny ráno na silnici druhé třídy mezi obcemi Kunemil a Bačkov na Havlíčkobrodsku k dopravní nehodě, při níž se zranila řidička vozidla. 'Třiašedesátiletá žena jela vozidlem Kia ve směru na obec Habry, přičemž přejela do protisměrné části vozovky a následně vyjela mimo komunikaci, kde narazila do stromu. Žena byla zdravotnickou záchrannou službou převezena s podezřením na lehké zranění do nemocnice', informovala Stanislava Rázlová. Dechová zkouška byla u řidičky negativní. Policisté věc prošetřují jako přestupek na úseku dopravy.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
V úterý 14. června zastavili policisté u Pístova v Jihlavě před třetí hodinou odpoledne vůz BMW a provedli kontrolu. 'Zjistili, že řidičem je třiatřicetiletý muž, který má od loňského léta na pět let uložený soudem trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Dále policisté provedli u řidiče test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin. Lékařskému vyšetření se bezdůvodně odmítl podrobit a dopustil se tak přestupkového jednání. Policisté muži další jízdu zakázali', informovala Jana Kroutilová. Policejní inspektor mu sdělil podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále je muž podezřelý ze spáchání přestupkového jednání.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v úterý 14. června krátce po desáté hodině večer u obce Jívoví na Žďársku osobní auto Mazda. 'Osmapadesátiletý řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,77 promile alkoholu. Také opakovaná měření vykázala pozitivní hodnoty. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)