Vytisknout článek...

Pelhřimovská agentura uvede tenistu Jana Kodeše do Rekordmanské síně slávy v místě, kde jako žák vyhrál svůj první velký turnaj

Agentura Dobrý den uvede legendu českého tenisu Jana Kodeše do Rekordmanské síně slávy, a to v místě, kde jako žák vyhrál svůj první velký turnaj. Stane se tak ve čtvrtek 23. června ve 13.30 hodin v areálu tenisových dvorců TK Pelhřimov v ulici K Tenisu za následující rekordy a prvenství: Jediný tenista v české a československé historii, který získal nejvýznamnější individuální i týmovou trofej.
Jan Kodeš, jeden z nejlepších hráčů české tenisové historie, se stal v roce 1973 vítězem dvouhry nejslavnějšího a nejuznávanějšího tenisového turnaje – Wimbledonu – a zároveň byl členem československého týmu, který v roce 1980 vyhrál nejprestižnější soutěž družstev – Davis Cup. Je rovněž držitelem českého rekordu v počtu zápasů odehraných v této týmové soutěži.

Na svém kontě má 94 utkání v průběhu 15 sezón, během nichž vytvořil i další rekord v největším počtu vítězných zápasů v Davis Cupu (60).

Přes všechny zmíněné úspěchy světového významu má Jan Kodeš doma stále vystaven diplom, který v r. 1960 převzal v Pelhřimově za své vítězství ve dvouhře na celostátním turnaji žactva.

Do Rekordmanské síně slávy uvádí pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit každoročně dvě až tři osobnosti. V minulosti toto ocenění získali například manželé Zátopkovi, Karel Gott, Jiří Suchý… a před pár dny v rámci festivalu Pelhřimov – město rekordů také nejlepší ligový střelec české fotbalové historie David Lafata.