Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: útočník se vloupal do domu a zbil jeho majitele; opilý řidič boural, nadýchal 3,68 promile

Ze spáchání dvou trestných činů je podezřelý devětadvacetiletý muž, který v druhé polovině dubna večer vnikl do cizí domu v obci na Polensku a fyzicky napadl jeho obyvatele - muže, se kterým se znala jeho známá. Po napadení útočník z domu odešel a z obce odjel. Napadený muž utrpěl zranění, které si vyžádalo přivolání záchranářů, převoz na ošetření do nemocnice v Jihlavě a léčení. Policisté provedli šetření, zjistili totožnost osob, výslechy a shromažďovali důkazy. Následně sdělili útočníkovi podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu ublížení na zdraví. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Muž nedostal výhru z tomboly, tak jejího majitele zbil
Ze spáchání dvou trestných činů je podezřelý sedmadvacetiletý muž z Jihlavska, který v první polovině března v obci na Třešťsku na Jihlavsku napadl a zranil jiného muže na hudební akci. 'Mezi muži došlo ke konfliktu v souvislosti s tím, že po napadeném muži chtěl útočník, aby mu dal jeho výhru v tombole. Následně sedmadvacetiletý muž druhého muže opakovaně udeřil pěstí do hlavy. Napadený muž utrpěl zranění, mimo jiné zlomeninu, která si vyžádala lékařské ošetření v nemocnici a následné několikadenní léčení', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Po přijetí oznámení o napadení provedli policisté šetření, zahájili prověřování a zjistili totožnost podezřelého muže. Shromáždili důkazy a na jejich základě poté sdělili sedmadvacetiletému muži podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví.

Vloupání do domu
Policisté prověřují případ vloupání do rodinného domu v ulici Riegrova v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. 'Pachatel do domu vnikl násilím v době od večerních hodin čtvrtka 16. června do večerních hodin pondělí 20. června. Z domu odcizil elektroniku a domácí spotřebiče, čímž majiteli způsobil škodu kolem pětadvaceti tisíc korun', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají.

Recidivista dostal chuť na salám, tak si ho ukradl
V úterý 21. června byli policisté před sedmou hodinou večer přivoláni k obchodnímu domu na ulici Brtnická v Jihlavě, kde byl při krádeži zboží přistižen osmapadesátiletý muž. Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti již za majetkovou trestnou činnost odsouzen. Z výkonu trestu odnětí svobody byl propuštěn na konci loňského roku. 'V obchodě odcizil balení salámu a snažil se odejít bez zaplacení. Muže zastavil pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. Odcizené zboží muž vydal. Policisté ho odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, případ policisté prověřují', uvedla Jana Kroutilová.

Opilý řidič boural, nadýchal 3,68 promile
V pondělí 20. června jel před třetí hodinou odpoledne řidič vozidla VW Passat v Třebíči po ulici U Obůrky. Vyjel do protisměru a dále mimo komunikaci, kde narazil do dopravní značky, kterou poškodil. Řidič se při nehodě zranil. 'Policisté provedli u sedmapadesátiletého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 3,68 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda deset tisíc korun. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu šetří.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v úterý 21. června kolem deváté hodiny večer ve Velké Bíteši na Žďársku osobní auto Škoda, jehož řidičem byl jednapadesátiletý muž. 'Ten se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce a její naměřená hodnota činila 0,37 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy.

Policisté odhalili v úterý 21. června řidiče pod vlivem alkoholu nákladního auta Renault u Stržanova na Žďársku. 'Dechová zkouška u osmačtyřicetiletého řidiče vykázala naměřenou hodnotu 0,67 promile alkoholu. Podobný výsledek mělo i opakované měření. Také tento řidič v jízdě již pokračovat nesměl a bude se zodpovídat z přestupku na úseku dopravy', uvedla Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)