Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Farmářský trh v Novém Městě na Moravě nabídne tentokrát i exotické ovoce

Farmářský trh, který se bude konat v sobotu 2. července v parku na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě od 8 do 12 hodin, nabídne tentokrát i exotické ovoce.
Protože k prázdninám patří cestování, pořadatelé pro návštěvníky připravili v rámci doprovodného programu výlet do Afriky v podobě EXOTICKÉHO TRHU. Tu nejčerstvější zemědělskou produkci doveze přímo do parku http://Virunga.cz česko-ugandský food projekt, který podporuje ugandské lokální farmáře a pěstitele. Těšit se můžete na čerstvé ovoce, kvalitní kávu, čaje, džemy, koření a spoustu dalších dobrot.

Co bude jinak? Na sobotu ladí formu Andrea Košťálová z Katova, která vyrábí bylinkové sirupy, jež se pyšní oceněním regionální produkt. Používá méně cukru a pasterizaci provádí šetrným způsobem. U jejího stánku si vybere určitě každý, protože během hlavní sezóny nabízí až čtyřiadvacet druhů sirupů.
Trh rozpálí chilli omáčky, džemy, koření a chilli doplňky Tomáše Petery.
Dorazí i Džemy od Drahy, v jejich skleničkách můžete ochutnat ovocnou smršť bez cukru, s cukrem, bez přidaných konzervantů a umělých barviv.
Zahradnictví Vedrovice slibuje zase více zeleniny. Nakoupit můžete hrášek, mrkev, cibuli, květák, zelí, brambory, rajčata, okurky nakladačky, sazenice trvalek a krásné řezané květiny.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)