Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl ze sklepa jízdní kolo; krádež nářadí na chatě

Neznámý zloděj ukradl ve středu 29. června v době od ranních hodin do odpoledních hodin včerejšího dne jízdní kolo značky Superior ze sklepní kóje v bytovém domě v ulici Divišova v Třebíči. Majiteli vznikla škoda kolem čtyř tisíc korun. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku. Po pachateli a odcizeném jízdním kole pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Vloupání do chaty
Policisté prověřují případ pachatele, který se u obce Velký Beranov - Bradlo na Jihlavsku vloupal do rekreačního objektu. Ke spáchání činu došlo v době od poloviny června do úterního dopoledne 28. června. 'Pachatel vypáčil dveře a vstoupil do chaty, ze které odcizil motorový křovinořez, dílenský kovový svěrák a další nářadí. Majiteli způsobil škodu přibližně za tři tisíce korun', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.

Poškození vozíku
Policisté šetří případ poškození odstaveného přívěsného vozíku, ke kterému došlo na Gorazdově náměstí v Třebíči v noční době ze středy 29. června na čtvrtek. 'Pachatel poškodil na vozíku elektrickou přípojku a pneumatiku. Majiteli tak způsobil předběžně vyčíslenou škodu za jeden tisíc pět set korun', informovala Michaela Lébrová. Policisté provedli šetření, zadokumentování a ohledání. Případ prošetřují pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, po pachateli pátrají.

Opilého muže policisté zajistili
Ve středu 29. června kolem půl druhé odpoledne přijali policisté oznámení o muži, který odcizil zboží v prodejně obchodního řetězce ve Velkém Meziříčí. 'Policisté na místě zjistili, že se jedná o pětatřicetiletého muže, který v prodejně odcizil potraviny a alkohol v hodnotě kolem pěti set korun a v prostoru za pokladnou ho kontroloval pracovník prodejny. Muž jevil známky opilosti a policisté u něj provedli dechovou zkoušku. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 3,05 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Dále se muž bude zodpovídat z přestupkového jednání proti majetku.

Muž je podezřelý z přestupku
Policisté zastavili ve středu 29. června kolem osmé hodiny ráno na ulici Průchova v Chotěboři na Havlíčkobrodsku osobní automobil Renault. 'Provedenou lustrací policisté zjistili, že sedmatřicetiletý muž, který usedl za volant vozidla, není držitelem příslušného řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Z přestupkového jednání na úseku dopravy se bude muž zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili ve středu 29. června kolem půl páté ráno v ulici Nádražní ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Peugeot, jehož řidičem byl dvaatřicetiletý muž. 'V rámci kontroly se řidič podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,45 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla pozitivní. Policisté muži zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', uvedla S. Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)