Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Červený stan u havlíčkobrodské nemocnice zmizel, zůstalo pouze odběrové místo, funguje dva dny v týdnu

Červený stan, do něhož vjížděla vozidla k odběrům na PCR testy, z parkoviště u nemocnice v Havlíčkově Brodě zmizel. Od té doby zde funguje odběrové místo. Uvedla to mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.
'Pacienti jdoucí na odběr však musí odstavit vozidlo a do umístěné buňky přijít pěšky. Odběrové místo na testy na Covid-19 nyní funguje dva dny v týdnu - v pondělí a ve čtvrtek od osmi do devíti hodin. Pouze ve státní svátek, ve čtvrtek 17. listopadu nebudeme provádět odběry, ale nahrazujeme tento den pátkem 18. listopadu. Kapacita odběrového místa v tyto dny je 90 zájemců na PCR testy a 70 na antigenní testování', informovala P. Černo.

Odběrové místo na Covid-19 na hlavním parkovišti u havlíčkobrodské nemocnice v Rozkošské ulici se tak změnilo. Červený stan, do něhož vjížděla vozidla k odběrům na PCR testy, již z parkoviště zmizel. V tomto týdnu jej odstranil Hasičský záchranný sbor Havlíčkův Brod, který jej pro tyto účely zapůjčil v březnu 2020.

'Odstraněním červeného stanu a změnou ohrazení místa se uvolnila tolik potřebná míst k parkování na hlavním nemocničním parkovišti. I tak je však stále kapacita parkoviště kvůli odběrovému místu částečně omezena', dodala mluvčí.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)