Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj se vloupal do budovy pily; opilý řidič boural, od nehody ujel

Dosud neznámý pachatel v přesně nezjištěnou dobu v období od 10. do 11. listopadu vnikl do oploceného hospodářského areálu ve Štokách na Havlíčkobrodsku. Po vykopnutí části vstupních vrat vnikl do budovy tamní pily. Podařilo se mu překonat visací zámek, který zajišťoval vrata. Uvnitř vypáčil dveře a dostal se do administrativní části budovy. Pachatel způsobil majiteli škodu v celkové výši přesahující 34 tisíc korun. Na místo vyjeli policisté, včetně kriminalistického technika. Místo činu ohledali a zajistili upotřebitelné důkazy, po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
Opilý mladík poškozoval majetek
Opilý devatenáctiletý mladík rozbil v pátek 11. listopadu ve večerních hodinách na náměstí Míru v Moravských Budějovicích na Třebíčsku keramický květináč s vysazenou tújí. 'Poté poškodil na domu místní lékárny skleněnou výplň výlohy s reklamními polepy, do které vhodil kámen, který našel v okrasném záhonu před budovou. Kámen proletěl výlohou do lékárny, kde následně poškodil žaluzie, skleněné police a další vnitřní vybavení. Škoda se vyšplhala přes 25 000 korun. Policisté u mladíka provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní - 1,97 promile alkoholu v dechu', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Při dokumentaci mladíkova jednání policisté spolupracovali se strážníky městské policie, a to zejména při zajištění kamerových záznamů. Policisté zahájili ve věci úkony trestního řízení a další okolnosti prověřují.

U řidiče byla pozitivní dechová zkouška
V pátek 11. listopadu krátce před osmou hodinou ranní přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/38 v Hladově na Jihlavsku na výjezdu z tamní čerpací stanice. Řidič nákladního automobilu Mercedes s návěsem – jednalo se třiašedesátiletého cizího státního příslušníka - jel ve směru od čerpací stanice a pokračoval směrem na Znojmo. 'Z dosud nezjištěných příčin se plně nevěnoval řízení a levou částí vozidla poškodil levý bok protijedoucího vozidla. Viník nehody ale v místě nehody nezastavil a pokračoval v jízdě po silnici na I/38 dále ve směru na Znojmo. Poté tento řidič před kruhovým objezdem s křižující komunikací I/23 vyjel vpravo mimo komunikaci a poškodil pravou přední částí tahače svodidla po pravé straně komunikace. Ani po této kolizi ale nezastavil a pokračoval v jízdě dál ve směru na Znojmo', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Řidiče se podařilo policistům z Moravských Budějovic zastavit v obci Litohoř na autobusové zastávce. Policisté vyzvali řidiče, aby předložil doklady potřebné pro řízení a provoz vozidla a poté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky. Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní - 0,76 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měly také opakované dechové zkoušky - 0,83 a 0,77 promile alkoholu v dechu. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Vozidla byla po nehodě plně pojízdná. Policisté zadrželi řidiči řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Současně mu uložili kauci ve výši 10 000 korun, vzhledem k tomu, že by se třiašedesátiletý cizinec mohl vyhýbat správnímu řízení v České republice.

Naboural zaparkované auto a odjel
V pátek 11. listopadu přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na parkovišti v Pelhřimově. V dopoledních hodinách mezi 07:00 – 11:45 hodin dosud nezjištěný pachatel s dosud nezjištěným vozidlem projížděl v Pelhřimově na parkovišti v ulici Arch. Janáka, kde poškodil zaparkovaný osobní automobil Škoda Octavia. 'Po dopravní nehodě na místě nesetrval, nenechal na sebe ani žádný kontakt a z místa dopravní nehody odjel. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Při dopravní nehodě vznikla celková škoda 30 000 korun. Po řidiči, který z místa odjel, stejně jako po vozidle, které řídil, policisté pátrají', uvedla Dana Čírtková.

Podnapilý muž nezvládl couvání
V pátek 11. listopadu kolem půl jedenácté dopoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Novém Městě na Moravě na Žďársku na ulici Nečasova na parkovišti u místní prodejny. 'Řidič s osobním motorovým vozidlem značky Ford Focus při couvání přehlédl za sebou stojící osobní motorové vozidlo Škoda Octavia. Došlo ke střetu pravé zadní části vozidla Ford Focus s levým bokem zaparkovaného vozidla Škoda Octavia. Ke zranění osob při této nehodě nedošlo. Řidič ale nesplnil zákonem danou povinnost a z místa dopravní nehody ujel. Policisté řidiče vypátrali a provedli u něho dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Dechová zkouška vykázala hodnotu 1,40 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 1,42 promile alkoholu v dechu', uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření, které bylo spojené s odběrem krve. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 16 000 korun. Policisté dopravní nehodu zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Za volant usedl podnapilý muž
Policisté z Hrotovic v rámci běžného výkonu služby prováděli v pátek 11. listopadu odpoledne dohled nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu. 'Kolem půl čtvrté odpoledne zastavili policisté k silniční kontrole řidiče osobního vozidla VW Touran. Řidič řídil vozidlo od obce Petrůvky směrem k silnici II/360 z Třebíče do Jaroměřic nad Rokytnou, kde vozidlo kontrolovali policisté. Policisté řidiče vyzvali, aby předložil doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla a poté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní - 1,16 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měly také opakované dechové zkoušky - 1,14 a 1,08 promile alkoholu v dechu', informovala Dana Čírtková. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a přiznal požití alkoholu před jízdou. Řidiči jsme na místě zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Pětačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté věc zadokumentovali a ve věci zahájili úkony trestního řízení.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)