Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Advent na třebíčských památkách - netradiční prohlídka baziliky či židovský svátek Chanuka

Pro mnohé z nás se blíží nejkrásnější období v roce. Městské kulturní středisko Třebíč připravilo na období adventu pestrý program, ze kterého si vyberou malí i velcí. Na všechny akce je nutná předchozí rezervace.
První z akcí je zdobení adventních věnců v interaktivní expozici Cesty časem v Předzámčí v sobotu 26. listopadu od 13 hodin. „Návštěvníci si budou moci nazdobit adventní věnec podle své fantazie. V ceně dílniček je věnec z jehličí, trny na svíčky, svíčky a dekorační ozdoby“, zve do expozice Jana Vyhnalová z informačního centra u baziliky sv. Prokopa.

V sobotu 3. prosince čekají návštěvníky baziliky sv. Prokopa netradiční prohlídky se skupinou historického šermu Grál. Zájemci se mohou těšit na přivítání samotným opatem kláštera, scénky z doby obnovy kostela v 18. století nebo pověst o klášterním pokladu. Prohlídky zakončí šermířské vystoupení v zahradě za bazilikou. Prohlídky začínají v 17 a 18:30 hodin.

Židovský svátek Chanuka přiblíží návštěvníkům Domu Seligmanna Bauera divadelní soubor Ampulka v neděli 11. prosince. Začátky prohlídek jsou v 10 a 11 hodin. „Aktivity pro děti, hru drejdl nebo tvoření v Zadní synagoze připravili pracovníci informačního centra Zadní synagoga. Chanukové dílničky začínají v 10 hodin,“ informuje Jana Vyhnalová. V Zadní synagoze čeká na zájemce od 14 hodin ochutnávka košer vín.

Za vánoční výzdobou do Třebíče míří návštěvníci nejen z Vysočiny. Třebíč se rozzáří v neděli 27. listopadu. V letošním roce se na zrekonstruované Karlovo náměstí vrací také adventní trhy. „Zájemci je mohou navštívit od 9. do 22. prosince, vždy od 10 do 20 hodin“ uzavírá pozvánku do Třebíče Jana Vyhnalová.

Bazilika sv. Prokopa: 568 610 022, 777 746 982, infobazilika@mkstrebic.cz
Zadní synagoga: 568 610 023, 775 707 506, infosynagoga@mkstrebic.cz
Více informací:

Václav Prchal, vedoucí cestovního ruchu, Městské kulturní středisko Třebíč, tel.: 734 594 803, e-mail: v.prchal@mkstrebic.cz

- tz -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)