Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Vydejte se po všech rohatých až k Mikulášské nadílce v táborské zoo

Že má čert kromě kopyta a ocasu také rohy, ví každé malé dítě. Ale dokázali byste vyjmenovat všechna zvířata žijící v táborské zoologické zahradě, která jsou rohy také obdařena? Pokud si nejste jistí, vydejte se tuto sobotu 3. prosince na speciální Mikulášskou stezku po všech rohatých. Na nejrychlejší na jejím konci čeká Mikulášská nadílka.
„První prosincové dny jsou každoročně ve znamení strachu z blížících se čertů. Hlavně ty nejvíc zlobivé děti slibují, že už určitě a stoprocentně budou hodné. Jen když k nim nepřijdou čerti. Strach z těchto pekelníků je pochopitelný – vypadají děsivě a se zlobivci nemají žádné slitování. V naší zoo jsme se však rozhodli, že tentokrát dětem ukážeme, že ne všechna rohatá stvoření jsou děsivá. U nás máme spoustu zvířat, která se pyšní rohy, a všechna jsou moc milá a určitě nikoho do pekla neodnesou. I když takový mnohasettunový zubr by to jistě s přehledem dokázal. Ve skutečnosti i tohle majestátní zvíře je spíše plaché a nekonfliktní,“ říká mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

Nejen se zubrem evropským, jehož návratu do rozlehlých přírodních rezervací se táborská zoo věnuje, se seznámí návštěvníci zoo už tuto sobotu 3. prosince. „Speciální Mikulášská zoo stezka zájemce provede po všech rohatých naší zoo. Uvidíte, že rohy nemají jen velcí zubři, ale také spousta dalších zvířat. U každého stanoviště bude drobný úkol. Ti, kteří je vyluští jako první, získají Mikulášský balíček,“ doplňuje mluvčí zoo Sušanka.

Zoologická zahrada v Táboře je aktuálně otevřená pouze o víkendech a státních svátcích od 9 do 16 hodin.

- fs -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)