Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež pokladničky; dopravní nehoda u Velké Bíteše s vážným zraněním, zasahoval vrtulník

Neznámý zloděj ukradl v době od středy 11. ledna do odpoledních hodin úterý 17. ledna v Počátkách na Pelhřimovsku v rodinném domě vystavenou pokladničku. V pokladničce byla finanční hotovost v různých měnách, osobní doklady a šperk. Zloděj způsobil majiteli škodu přes osmdesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Pokus vloupání do restaurace
Policisté pátrají po pachateli, který se v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku pokusil v době od odpoledních hodin pondělí 16. ledna do dopoledních hodin následujícího dne vloupat do restaurace. 'Pachatel se pokusil vniknout za užití násilí do objektu restaurace, kdy se mu však nepodařilo překonat uzamčené dveře, přesto způsobil škodu kolem šedesáti tisíc korun', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a poškození cizí věci, po pachateli pátrají.

Krádež dřeva
V úterý 17. ledna kontrolovali policisté po třetí hodině odpoledne muže, který v lokalitě u obce Cejle na Jihlavsku u rekreační chaty kácel strom. 'Vzniklo totiž podezření, že se jedná o krádež. Policisté zjistili, že muž není majitelem pozemku a dřevo mu nepatří. Část již měl naloženou na vozíku za čtyřkolkou. Odcizené dřevo muž vyložil', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, případ policisté dále šetří.

Pomoc podchlazenému a opilému muži
V úterý 17. ledna nalezli policisté před druhou hodinou v noci u vlakového nádraží v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku muže ležícího na zemi. 'Byl podchlazený, dezorientovaný, měl viditelné oděrky a byl pod vlivem alkoholu. Policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu. U čtyřiatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu bezmála jedno promile alkoholu. Zdravotníci muže odvezli do nemocnice na vyšetření', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Dopravní nehoda s vážným zraněním, zasahoval vrtulník
V úterý 17. ledna krátce před druhou hodinou odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, kter se stala u Velké Bíteše na Žďársku. Řidič osobního vozu Chrysler jedoucí od obce Velká Bíteš směrem ke křižovatce se silnicí II/379 se střetl s osobním vozem Nissan, které zde zastavilo z důvodu vzniklé dopravní situace před ním. 'Osobní auto Nissan bylo po střetu odmrštěno do protisměru, kde se střetlo s nákladní soupravou složené z tahače značky Daf a návěs značky Krone. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky z osobního vozidla Nissan, která byla transportována leteckou záchrannou službou do nemocnice v Brně', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedli u řidičů nákladní soupravy a osobního vozidla Chrysler dechové zkoušky, jejichž výsledek byl negativní. U řidičky vlivem zranění nebylo možno provést dechovou zkoušku, proto byl zajištěn odběr krve v nemocničním zařízení. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda ve výši dvě stě padesát tisíc korun. Policisté místo dopravní nehody ohledali a vše zadokumentovali. Dopravní nehodu nadále šetří. (foto: Policie ČR)

Střet vozidel
V úterý 17. ledna jela po druhé hodině odpoledne po silnici ve směru od Lesonic na Třebíčsku devatenáctiletá řidička vozidla Peugeot. 'Vjela na hlavní silnici v době, kdy po ní projížděl ve směru od Jihlavy automobil Mercedes Benz a došlo ke střetu, vozidlo bylo po nárazu odhozeno na automobil VW Golf jedoucí od Moravských Budějovic. Při dopravní nehodě utrpěl zranění řidič mercedesu, který byl zdravotnickou záchrannou službou transportován do třebíčské nemocnice', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedli šetření. Provedenou dechovou zkouškou u řidičů požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 350 tisíc korun. Nehodu policisté šetří.

Chodec utrpěl po střetu s autem zranění
V úterý 17. ledna po půl osmé ráno jsme na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o dopravní nehodě s účastí chodce, která se stala na ulici Dolní ve Žďáře nad Sázavou. 'Devětadvacetiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem Volkswagen se střetl s chodcem přecházejícím po vyznačeném přechodu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění chodce, který byl na místě zdravotnickou záchrannou službou ošetřen a následně převezen do nemocnice v Novém Městě na Moravě', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Místo nehody policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu policisté šetří

Řidič pod vlivem drog
V úterý 17. ledna po desáté hodině večer zastavili policisté na ulici Prokopa Holého v Havlíčkově Brodě osobní auto Škoda. Osmatřicetiletý řidič byl policisty vyzván k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla, kdy tak učinil. 'Dále byl vyzván k podrobení se testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Výsledek testu byl pozitivní na kokain a opiáty. Následně byl muž vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu u muže byla negativní. Policisté muži zakázali další jízdu', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Výsledek toxikologického zkoumání ukáže, zda se muž bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky nebo z přestupku na úseku dopravy.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý třicetiletý muž, který řídil ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, i když to má zakázáno. V úterý 17. ledna krátce před jednou hodinou odpoledne zastavili policisté na ulici Komenského osobní vozidlo Škoda. 'Při kontrole řidiče policisté zjistili, že má od září loňského roku na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 12 měsíců. Muž v další jízdě pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí', uvedla M. Lébrová.

Řidič je podezřelý z trestných činů
V úterý 17. ledna zastavili policisté v Moravských Budějovicích na Třebíčsku po osmé hodině večer vozidlo Škoda Octavia, které jelo po ulici Sokolská. 'Zjistili, že řidičem je devětatřicetiletý muž, který má od loňského podzimu soudem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a skončit by mu měl až na konci roku. Dále policisté při dechové zkoušce naměřili muži hodnotu 1,84 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Do třetice prohřešků řidiče byl pozitivní test na drogy. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou u muže ukázal přítomnost amfetaminu a marihuany. Policisté muži další jízdu zakázali', informovala Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté dále prověřují.

Řidička je podezřelá z přestupkového jednání
V úterý 17. ledna zastavili policisté v Třebíči šestapadesátiletou řidičku vozidla Škoda, která jela před jednou hodinou odpoledne po ulici Znojemská. 'Žena odmítla předložit doklady, spolupracovat, podrobit se dechové zkoušce a uposlechnout opakované výzvy, místo toho chtěla odjet. Policisté ženu zajistili. Zákrok hlídky se snažila mařit spolujedoucí z vozidla a také ona odmítala uposlechnout výzvy policistů, aby svého jednání zanechala. Rovněž spolujedoucí zajistili a obě ženy odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů. Při kontrole vozidla policisté zjistili, že nemá platnou technickou kontrolu, která skončila před více než dvěma lety', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Obě ženy jsou podezřelé ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, řidička navíc ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. Případ policisté dále šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)