Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Silnice I/38 u Stonařova je kvůli havárii kamionů uzavřena, objížďky stanoveny nejsou, silnice nižších tříd jsou obtížně sjízdné

Nový sníh, silný vítr a závěje komplikují na Vysočině dopravu. Na silnici I/38 u Stonařova na Jihlavsku se střetly dva kamiony, vozovka bude uzavřena celé dopoledne. Objízdné trasy policisté nestaví vzhledem k aktuálnímu počasí, protože silnice nižších tříd jsou velice obtížné sjízdné. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková. V současnosti jsou na Vysočině problémy se sjízdností na silnicích nižších tříd.
V současné době přetrvávají problémy se sjízdností některých silnic, především nižších tříd. 'Aktuálně máme hlášené uvízlé kamiony mezi obcemi Slavičky a Třebenice na Třebíčsku, kdy je komunikace průjezdná kyvadlově. Dále je odstavený kamion za obcí Vladislav ve směru na Náměšť nad Oslavou. U obce Chlumek ve směru na Měřín, je hlášeny kamion, který zablokoval komunikaci, která je neprůjezdná a vozovka v místě zledovatělá. Dále je hlášen uvízlý kamion za obcí Milíkov ve směru na Pavlov na Žďársku, kde kamion zablokoval vozovku. Místo je s opatrností průjezdné pro osobní vozidla. Další odstavená nákladní vozidla jsou v obci Černá a v obci Pavlov na Žďársku', vyjmenovala neprůjezdné vozovky mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Doplnila, že od sedmé hodiny ranní přijali policisté oznámení o dalších sedmi dopravních nehodách.

'První problémy se sjízdností silnic jsme zaznamenali dnes kolem půl třetí ráno na Žďársku u Polničky, další problémy se sjízdností byly hlášeny u obcí Jitkov, Skála a Štoky na Havlíčkobrodsku, u Dlouhé Brtnice a křižovatka Kasárna na Jihlavsku, na Pelhřimovsku Humpolec – Rozkoš, kdy velké problémy jsou hlášeny i na nájezdu na dálnici D1 exit 90, a na Třebíčsku u obce Mohelno', doplnila informace policejní mluvčí Michaela Lébrová.
Od ranních hodin policisté přijali oznámení o jedenácti dopravních nehodách. Silnice v kraji jsou pokryté uježděnou vrstvou sněhu. Komplikace způsobuje vítr a nárazové sněžení. S ohledem na uvedené skutečnosti je potřeba upravit styl a způsob jízdy.

'Aktuálně jsme přijali oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla s chodkyní v Chotěboři na Havlíčkobrodsku', dodala mluvčí.

Při vážné nehodě kamionů utrpěl jeden řidič zranění, z kabiny ho museli vyprostit hasiči. K nehodě vyjížděly dvě hasičské jednotky - z Třeště a ze Stonařova. „Při nehodě se zranili dva lidé. Jednu zraněnou osobu museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit za použití hydraulického nářadí. Při nehodě došlo k poškození nádrží obou vozidel a k masivnímu úniku nafty. Zasahující hasiči havarovaná vozidla zabezpečili proti požáru. Zásah na místě stále probíhá', doplnila informace mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)