Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Výstava maleb a kreseb Josefa Bubeníka Crystallographica v galerii Předzámčí

Vernisáží bude ve středu 1. února v 17 hodin zahájena výstava maleb a kreseb Josefa Bubeníka s názvem Crystallographica ve výstavní síni Předzámčí na zámku v Třebíči.
Josef Bubeník se narodil v roce 1965 v Brně, vystudoval Výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Pracoval v brněnském divadle, kde navrhoval a sázel divadelní programy, plakáty, knihy a další tiskoviny. Zabýval se vydavatelskou činností a působil jako kurátor výstav.

V současné době učí v přípravných výtvarných kurzech mladé adepty na studium na SŠ a VŠ, vede kurzy pro dospělé ale i výukové programy pro školy v Moravské galerii. Je členem Sdružení bienále Brno a dříve byl členem surrealistické skupiny Stir up a také Spolku výtvarných umělců Vysočiny při Unii výtvarných umělců ČR.

Jeho nejčastějšími technikami malby je olejomalba, akryl, kresba a perokresba.

V kresbách a obrazech Josefa Bubeníka můžeme vidět surrealistické a metafyzické tendence. Zkoumá, co je smyslům nepřístupné a snaží se zachytit, co je nezachytitelné. V poslední době pracuje na rozsáhlé sérii maleb krystalů. Ty pro něj symbolizují záznamy paměti, koncentrované vzpomínky vtisknuté do struktury hmoty.

Výstava bude přístupná do 26. března. Otevřeno je od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, v sobotu a v neděli pak od 10 do 17 hodin.

Při návštěvě zámeckého areálu zavítejte také do výstavní galerie, nacházející se v přízemní části Předzámčí, která nabízí návštěvníkům od roku 2013 krátkodobé výstavy grafik, kreseb, ilustrací, plastik a dalších děl z tvorby regionálních umělců.

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)