Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: policisté kontrolují opuštěné chaty; opilý řidič boural

Policisté na Třebíčsku se v zimních měsících zaměřují ve větší míře na kontroly v chatových oblastech. V pondělí 30. ledna zkontrolovali v dopoledních hodinách u obce Jackov u Moravských Budějovic. Nezjistili narušení objektů, ani pohyb podezřelých osob. Rekreační lokality se v chladném počasí stávají opuštěnými a vyhledávají je pachatelé ať již ke krádežím, tak k přespání. Proto policisté ve zvýšené míře chatové oblasti procházejí a zjišťují, zda objekty nevykazují známky násilného vniknutí. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Muži pobývali v Jihlavě přes zákaz soudu
Ze spáchání trestného činu jsou podezřelí dva muži, kteří pobývali v Jihlavě i přes soudem uložený zákaz. V pondělí 30. ledna je dopadli strážníci městské policie kolem osmé hodiny večer na ulici Žižkova. 'Jednalo se o osmačtyřicetiletého muže z Pelhřimovska a osmapadesátiletého muže z Prahy. Mladší z nich byl v lednu odsouzen mimo jiné k zákazu pobytu na okrese Jihlava, a to na dva a půl roku, také druhý muž nesmí pobývat na Jihlavsku až do roku 2025. Policisté sdělili oběma mužům podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, oba případy řeší ve zkráceném přípravném řízení', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Řidič pod vlivem alkoholu havaroval
V pondělí 30. ledna po deváté hodině večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/38 ve směru od obce Štoky směrem na obec Květnov na Havlíčkobrodsku. 'Třicetiletý řidič nezvládl řízení, kdy na zasněženém povrchu komunikace dostal s vozidlem smyk a následně havaroval do siliční příkopy, kde vozidlo narazilo do betonové propusti. Vlivem dopravní nehody došlo ke zranění řidiče, který byl ošetřen posádkou zdravotnické záchranné služby. Policisté provedli u třicetiletého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,42 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška. Následně policisté muže vyzvali k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve v nemocničním zařízení', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ dopravní nehody prověřují.

Řidiče po nehodě transportoval do nemocnice vrtulník
V pondělí 30. ledna po sedmé hodině ráno vyjížděli policisté k dopravní nehodě, která se stala u obce Křešín na Pelhřimovsku. 'Devětačtyřicetiletý řidič vozidla Peugeot vlivem nepřiměřené rychlosti, dostal s vozidlem smyk a vozidlo havarovalo mimo komunikaci, kde se střetlo se vzrostlým stromem. Při havárii došlo ke zranění řidiče, který byl letecky transportován do nemocnice v Českých Budějovicích', informovala Michaela Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na padesát tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Řidička pod vlivem drog dvakrát po sobě porušila v obci rychlost
V pondělí 30. ledna prováděli policisté kontroly dodržování nejvyšší povolené rychlosti jízdy. 'Před jedenáctou hodinou dopoledne zastavili v Třebíči na ulici Pražská vozidlo VW Tiguan, kterému naměřili rychlost 82 kilometrů za hodinu. Při kontrole zjistili, že řidička automobilu byla za obdobný přestupek potrestána již v krátké době předtím. Dále u ní policisté provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na marihuanu. Policisté řidičce zakázali další jízda', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Jednatřicetiletá žena je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

Řidič pod vlivem alkoholu
V pondělí 30. ledna před pátou hodinou odpoledne zastavili policisté osobní auto Škoda, které jelo po ulici Karlov ve Velkém Meziříčí na Žďársku. Součástí silniční kontroly byla i dechová zkouška. 'Šestapadesátiletému muži naměřili hodnotu 1,40 promile alkoholu. Obdobné hodnoty ukázala i opakovaná měření. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto Policie ČR: kontrola chat

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)