Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na Vysočině se stalo osmadvacet nehod, nejvíce na Havlíčkobrodsku, Třebíčsku a Žďársku

Policisté na Vysočině od dnešního rána do současné doby přijali oznámení o 28 dopravních nehodách. Největší počet nehod šetřili policisté na Havlíčkobrodsku, Třebíčsku a Žďársku. V současné době není nahlášená žádná závažná dopravní nehoda, hlavní tahy jsou v kraji po chemickém ošetření průjezdné, na silnicích nižších tříd se mohou tvořit sněhové jazyky. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
'Během dopoledne policisté integrovaného operačního střediska přijali také větší počet oznámení od řidičů, kteří si stěžovali na špatně sjízdné silnice, které byly pokryté sněhem a byly kluzké. O všech událostech jsme informovali k přijetí opatření správce komunikace', dodala mluvčí.

Dnes ráno měli problémy řidiči kamionů, kteří nemohli vyjet ve stoupání a často tvořili překážky v silničním provozu. Zkomplikovali tak provoz například na Pelhřimovsku Humpolec – Rozkoš, problémy byly hlášeny i na nájezdu na dálnici D1 v exit 90, na Třebíčsku u obce Mohelno a mezi obcemi Slavičky a Třebenice.

Na kluzkou vozovku si stěžovali řidiči kamionů také u obce Jitkov, Skála a Štoky na Havlíčkobrodsku. Problémy se sjízdností byly i na silnici u Dlouhé Brtnice a křižovatky Kasárna na Jihlavsku.

Největší komplikaci v dopravě však způsobila dopravní nehoda na silnici I/38 v obci Stonařov, kde se srazily dvě nákladní soupravy, došlo k vysypání přepravovaného nákladu a sinice byla neprůjezdná téměř do poledních hodin.

Jezděte opatrně, dodržujte bezpečnou vzdálenost a přizpůsobte rychlost jízdy.

Meteorologové i nadále varují před čerstvým západním až severozápadním větrem a to ve středu 1. února od 10 hodin až do čtvrtka 2. února do půlnoci. Vítr bude místy v nárazech dosahovat kolem 20 m/s (70 km/h).

Foto: HZS Kraje Vysočina, nehoda u Chotěboře na Havlíčkobrodsku, obešla se naštěstí bez zranění

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)