Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Kriminalista věnoval výtěžek z grafických listů knihy dětskému oddělení

Finanční dar ve výši 10 tisíc korun věnoval Dětskému oddělení Nemocnice Pelhřimov pelhřimovský kriminalista z oddělení hospodářské kriminality poručík Ondřej Fanta. Ten napsal knihu detektivních příběhů s názvem Vraždy na dvojce. Součástí křtu knihy byla dražba grafických listů. Oddělení využije finanční dar například na nákup ložního povlečení a dalších potřebných věcí.
Dětské oddělení pelhřimovské nemocnice poskytuje zdravotní péči o pacienty v dětském a dorostovém věku (0 – 19 roků), jejichž onemocnění vyžaduje hospitalizaci či specializovanou ambulantní péči. Ve spolupráci s chirurgickými obory (chirurgie, ORL, urologie, ortopedie) zajišťuje předoperační i pooperační péči o děti uvedené věkové skupiny. Cílem oddělení je zajištění komplexní léčebné i vyšetřovací péče o pacienty s návazností na odborné dětské ambulance.

Výtěžek z dražby předal Ondřej Fanta primáři dětského oddělení Stanislavu Houšťkovi dne 3. února. Příjemného setkání se zúčastnili za KŘP Kraje Vysočina brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek, krajský policejní ředitel, plk. Mgr. Petr Petr, ředitel územního odboru Pelhřimov a za nemocnici Ing. Jan Mlčák, MBA, ředitel nemocnice, Mgr. Lenka Rokosová, vrchní sestra dětského oddělení a Jana Pfauová, staniční sestra dětského oddělení.

Více na: http://www.regionalist.cz/index.php?z1=230129-1675009989

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)