Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Výsledky dětské výtvarné soutěže Malý ateliér 2022

Tématem prvního ročníku dětské výtvarné soutěže Malý ateliér pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byli Motýli. Do uzávěrky, která byla 31. prosince 2022, jsme obdrželi 461 soutěžních prací z 31 školek, škol, výtvarných kroužků a jiných institucí, a to z 19 obcí a měst z území celé republiky.
V pondělí 16. ledna 2023 sedmičlenná odborná porota posoudila díla zařazená do soutěže a přidělila body celkem 67 z nich.

V kategorii dětí do 6 let nejvíce bodů, a tedy vítězství v soutěži získal obrázek Zmizíček černý od Hany Symerské (5 let) z Bystřice pod Hostýnem. Na druhém místě je obrázek Motýl od Sebastiana Cisára (5 let) ze ZŠ Křížová, Jihlava a třetí místo získal Hevkan Max z F POINTu, Jihlava s obrázkem Motýl „Dětství“.

V kategorii dětí od 7 do 10 let zvítězil s obrázkem Motýli Mikuláš Štěpán Povondra (9 let) z Výtvarného kroužku Zděňka z Kladna. Na druhém místě se umístil Oleksandr Shulzenko (10 let) z jihlavské ZŠ Jungmannova s obrázkem Motýl a třetí místo obsadil Slávek Štaubert (9 let) z jihlavské ZŠ Kollárova se stejnojmenným obrázkem.

V kategorii dětí od 11 do 14 let zvítězila s obrazem Migrace motýlů Anastasia Protčenko (13 let) z jihlavského F POINTu. Na druhém místě je s obrázkem Křídla motýlí Petra Hermanowiczová (13 let) ze ZŠ a MŠ Kobeřice a třetí příčku obsadila její spolužačka Adéla Jurčková (12 let) s obrázkem Nový život.

Slavnostní vernisáž výstavy nejlepších a nejzajímavějších fotografií, spojená s předáním cen vítězům soutěže, se uskutečnila ve středu 1. února 2023. Ceny dětem předávali a proslovy měli pan náměstek hejtmana Kraje Vysočina Mgr. Roman Fabeš, který převzal nad soutěží i výstavou záštitu, a ředitel Muzea Vysočiny Jihlava RNDr. Karel Malý, Ph.D.

Výstava je (vzhledem k probíhajícím rekonstrukcím v našem muzeu) mimořádně nainstalovaná v budově B Kraje Vysočina (Žižkova ul. 57, Jihlava) a bude zde přístupná do 27. února 2023.

Pavel BEZDĚČKA

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)