Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal počmáral vlak, škoda je 80 tisíc; recidivista v podmínce kradl cukrovinky; řidič nadýchal přes tři promile

Neznámý vandal načmáral v době od večerních hodin soboty 4. února do ranních hodin následujícího dne na vlakovém nádraží v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku na vlakovou jízdní soupravu stříbrno černo zelené nečitelné nápisy, čímž způsobil předběžně vyčíslenou škodu kolem osmdesáti tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Krádež v obchodě
Ze spáchání trestného činu je podezřelý opakovaně soudně trestaný devětačtyřicetiletý muž, který v prodejně na ulici Bělohradská v Havlíčkově Brodě odcizil cukrovinky a způsobil škodu přes osm set korun. 'V současné době je muž ve zkušební době podmíněného odsouzení trestu k odnětí svobody, který by mu měl skončit v září letošního roku. V neděli 5. února před desátou hodinou večer byl muž v prodejně potravin, kde odcizil čokolády, zboží schoval pod oděv a bez zaplacení prošel pokladním prostorem, aniž by zaplatil. Při odchodu z prodejny ho zastavil pracovník ostrahy', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, případ policisté prověřují.

Opilý muž skončil na záchytce
V neděli 5. února byli policisté v Třešti po šesté hodině večer přivoláni na ulici 5. května, kde se na autobusovém nádraží povaloval zjevně opilý muž. 'Nebyl schopen se v mrazivém počasí o sebe postarat, samostatné chůze a při pokusech vstát padal. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku, při které muži naměřili hodnotu 2,61 promile alkoholu. Šestadvacetiletého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž řídil přes uložený zákaz
Velkou dávku drzosti projevil řidič se zákazem řízení, kterého zastavili policisté o uplynulém víkendu v Jihlavě hned dvakrát. V prvním případě byl muž navíc ještě opilý, policisté mu sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů a případ řešili ve zkráceném přípravném řízení. Řidiči to ale zřejmě nestačilo a druhý den ho policisté přistihli při řízení znovu. Kromě sdělení podezření ze spáchání trestného činu, muž ještě přišel o vozidlo, které policisté zajistili.
V sobotu 4. února zastavili policisté po třetí hodině ráno na ulici Polní v Jihlavě vozidlo Peugeot a při kontrole šestačtyřicetiletého řidiče zjistili, že má od loňského podzimu soudem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dva a půl roku. Dále policisté muži při dechové zkoušce naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala i opakovaná zkouška. Policisté muži další jízdu zakázali, zajistili ho a odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Následně mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Netrvalo ale dlouho a policisté se s řidičem potkali znovu. V neděli 5. února jel totiž v dopoledních hodinách ve stejném vozidle po ulici Hany Kvapilové, kde ho hlídka zastavila. Dechová zkouška u něho tentokrát byla negativní. Policisté muže odvezli na oddělení, kde mu sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Dále policisté zajistili vozidlo Peugeot. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidiči jsou podezřelí z přestupků
Během uplynulého víkendu odhalili policisté v Jihlavě čtyři řidiče s pozitivním testem na návykové látky. Všichni čtyři muži již v další jízdě nesměli pokračovat a jsou podezřelí z přestupkového jednání na úseku dopravy. První muž jel v pátek odpoledne s vozidlem VW Golf po ulici Lípová, u osmatřicetiletého řidiče byl test pozitivní na amfetamin. Ještě v pátek odhalili policisté dalšího řidiče na ulici Kosárkova, jednadvacetiletý muž jel s vozidlem BMW. Další dva řidiči jeli v Jihlavě v neděli, osmadvacetiletý muž řídil automobil Fiat na ulici Helenínská a šestatřicetiletý řidič vozidla Audi jel ulicí Husova. Všechny čtyři případy policisté šetří.

Alkohol za volantem
Přestupku na úseku dopravy se dopustil muž, kterého policisté zastavili v sobotu 4. února po deváté hodině ráno na ulici Žižkova v Havlíčkově Brodě. Muž řídil osobní vozidlo Škoda. Devětapadesátiletý řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. 'Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,57 promile alkoholu. Opakované měření vykázalo obdobnou hodnotu. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
V sobotu 4. února po desáté hodině večer zastavili policisté auto Škoda, jehož řidič jel po Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě. 'Při kontrole policisté zjistili, že čtyřicetiletý muž má základě rozhodnutí městského úřadu uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu šest měsíců. Policisté muži další jízdu zakázali', informovala Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté nadále prověřují.

Řidič nadýchal přes tři promile
V sobotu 4. února po jedenácté hodině dopoledne zastavili policisté osobní vůz Renault, které jelo po ulici Hálkova v Humpolci na Pelhřimovsku. Součástí silniční kontroly byla i dechová zkouška. 'Dvaačtyřicetiletému muži naměřili hodnotu 3,26 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky. Muž byl následně vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz', uvedla mluvčí policistů M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Muž je podezřelý z přestupku
V neděli 5. února zastavili policisté na silnici u obce Březské na Žďársku vůz Renault, které řídil třiapadesátiletý muž. 'U řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,71 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška. Policisté muži zakázali další jízdu. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Řidič je podezřelý z přestupku
V neděli 5. února kontrolovali policisté kolem třetí hodiny odpoledne u Jinošova na Třebíčsku řidiče vozidla VW Golf. 'U jednadvacetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu do půl promile alkoholu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)