Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal poničil lak na třech autech; muž platil ukradenou platební kartou

Neznámý vandal poškodil v době od pátečního večera 3. března do sobotního odpoledne v Rouchovanech na Třebíčsku lak tří aut, dvou Škoda Octavia a automobilu VW Amarok. Škoda činí více než čtyřicet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Muž zneužil cizí platební kartu
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu muži z Chomutovska, který zneužil cizí platební kartu. 'Vloni v prosinci si přisvojil kartu muže, se kterým se znal ze zaměstnání. Na jihlavském vlakovém nádraží pak ve večerních hodinách platil prostřednictvím karty za několik nákupů z automatu. Po přijetí trestního oznámení začali policisté případ prověřovat, shromáždili důkazy a na jejich základě poté sdělili třiapadesátiletému muži podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Krádež peněženky
Policisté pátrají po pachateli, který v pondělí 6. března v odpoledních hodinách v zábavním podniku na ulici Nádražní v Havlíčkově Brodě ukradl poškozenému peněženku. 'Pachatel využil nepozornosti muže a vzal mu z kapsy bundy, kterou měl na opěradle židle peněženku s finanční hotovostí osobními doklady a platební kartou', uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedli šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, po pachateli pátrají.

Policisté vypátrali hledanou ženu, putovala do vězení
Policisté v pondělí 6. března po deváté hodině ráno v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku vypátrali ženu, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání. 'Na třiadvacetiletou ženu byl přibližně v polovině února vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Hledanou ženu policisté po provedení nezbytných úkonů odvezli do věznice', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté budou zjišťovat, zda se žena nedopustila trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Policisté vypátrali hledaného muže, skončil ve vězení
Policisté v pondělí 6. března kolem deváté hodiny dopoledne nalezli na ulici Průmyslová v Třebíči hledaného muže, který nenastoupil výkon trestu odnětí svobody. 'Na muže byl na začátku února vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Policisté hledaného jednatřicetiletého muže odvezli na oddělení. Vzhledem k tomu, že trest sám bezdůvodně nenastoupil, je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Po provedení všech nezbytných úkonů směřoval hledaný muž do brněnské věznice', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 6. března kontrolovali policisté v Jihlavě po třetí hodině odpoledne auto Škoda Octavia, jehož řidič jel po ulici Brněnská. 'U dvaapadesátiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,22 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', uvedla Jana Kroutilová. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič pod vlivem drog
V pondělí 6. března po deváté hodině ráno zastavili policisté na ulici Masarykova v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku osobní auto Volkswagen. 'Čtyřiadvacetiletý řidič byl policisty vyzván k podrobení se testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Výsledek testu byl pozitivní na pervitin. Následně byl muž vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Policisté muži zakázali další jízdu', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Výsledek toxikologického zkoumání ukáže, zda se muž bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky nebo z přestupku na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupku
V pondělí 6. března krátce před polednem kontrolovali policisté v ulici Brodská ve Žďáře nad Sázavou řidiče vozidla Renault. 'U čtyřiačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,80 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu vykázala také opakovaná dechová zkouška. Policisté muži další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz', uvedla M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)