Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: opilý recidivista kradl alkohol; hledaný muž putoval do vězení; opilý cyklista boural

Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmadvacetiletý muž, opakovaně soudně trestaný recidivista, který se dopustil krádeže v prodejně na ulici K. Novému nádraží ve Velkém Meziříčí. Naposledy byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody, který by mu měl skončit začátkem roku 2024. V neděli 4. června ukradl v obchodním domě alkoholické nápoje, které uschoval do batohu a prošel přes pokladní zónu, aniž by zaplatil. Z prodejny poté odešel. Muže policisté vypátrali nedaleko obchodního domu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,90 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže, případ policisté prověřují. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Při krádeži byla dvojice přistižena
Policisté řeší případ dvojice, která byla v obchodním domě v Havlíčkově Brodě přistižena při krádeži zboží. V sobotu 3. června kolem osmé hodiny večer v prodejně na ulici Bělohradská společně odcizili uzeniny a alkohol tak, že žena zboží vložila do batohu, který měl na zádech její známý. Následně prošli přes pokladní zónu, aniž by za zboží zaplatili. Svým jednáním způsobili škodu za téměř šest set korun. 'Podezřelou dvojici zastavil pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. Čtyřiatřicetiletá žena nespolupracovala, dopustila se schválnosti, kdy odcizené zboží vysypala na zem, následně otevřela lahev alkoholu a alkoholem potřísnila pracovníka ostrahy i zakročujícího policistu. U ženy policisté provedli dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 2,38 promile alkoholu. Opilou ženu zajistili a odvezli ji na záchytku k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Je podezřelá ze spáchání přestupků proti majetku, občanského soužití a veřejného pořádku. Osmadvacetiletého muže policisté odvezli na policejní služebnu k provedení nezbytných úkonů. I on je podezřelý z přestupku proti majetku. Případ policisté nadále šetří.

Hledaný muž skončil ve vězení
V pátek 2. června dopadli policisté v Jihlavě muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. 'Devětatřicetiletého muže nalezli před půlnocí na ulici Třída Legionářů. Byl na něho vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Policisté muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů a následně jeho další cesta směřovala do brněnské věznice', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opilý muž skončil na záchytce
V neděli 4. června krátce před čtvrtou hodinou ráno přijali policisté v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku oznámení o opilém muži, který se nacházel na chodníku před bytovým domem na ulici Masarykova. 'Policisté na místě zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého muže. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,87 promile alkoholu. Muž se neorientoval a měl problémy s koordinací pohybu, kdy nebyl schopen samostatné chůze a postarat se sám o sebe. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla Michaela Lébrová.

Střet vozidla s cyklistkou
V sobotu 3. května došlo po sedmé hodině večer v obci Budíkov na Pelhřimovsku na křižovatce ke střetu vozidla s cyklistkou. 'Čtyřiadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda vjel do křižovatky v době, kdy projížděla po hlavní silnici cyklistka, a došlo ke střetu. Po nárazu spadla cyklistka na komunikaci. Při dopravní nehodě utrpěla zranění a byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do pelhřimovské nemocnice', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedli šetření, požití alkoholu u řidičů nezjistili. Dopravní nehodu policisté šetří.

Opilý cyklista boural
V sobotu 3. června kolem čtvrté hodiny odpoledne se při havárii zranil jednapadesátiletý cyklista, který jel na jízdním kole ve Žďáře nad Sázavou u budovy zimního stadionu. 'Cyklista nezvládl řízení a upadl s jízdním kolem na komunikaci. Při dopravní nehodě se muž zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen do nemocnice v Novém Městě na Moravě. Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,62 promile alkoholu. Opakované měření přítomnost alkoholu potvrdilo', informovala Michaela Lébrová. Místo havárie policisté ohledali a zadokumentovali. Jednapadesátiletý muž je podezřelý z přestupku na úseku dopravy.

Střet vozidel
V neděli 4. června došlo na silnici mezi obcemi Rácov a Lovětín na Jihlavsku k dopravní nehodě. 'Sedmatřicetiletá řidička vozidla Volkswagen se plně nevěnovala řízení a narazila do zadní částí automobilu Dacia Duster. Vozidlo Duster bylo po nárazu odmrštěno mimo komunikaci, při dopravní nehodě utrpěl řidič zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do jihlavské nemocnice', uvedla Jana Kroutilová. Policisté dechovými zkouškami u řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 200 tisíc korun. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Situaci na dálnici D1 policisté rychle vyřešili
V pondělí 5. června, krátce po jedenácté hodině dopoledne přijali policisté oznámení o odstaveném osobním vozidle Hyundai v levém jízdním pruhu v km 141 ve směru jízdy na Prahu. 'Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov ihned po přijatém oznámení vyjeli na místo. Zjistili, že řidič vozidla zůstal v levém jízdním pruhu z důvodu poruchy na vozidle. Policisté na dvě minuty uzavřeli dálnici, pomohli řidiči nepojízdné vozidlo přetlačit na krajnici a následně obnovili provoz v obou jízdních pruzích', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Cyklista byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 5. června kontrolovali policisté v Jihlavě cyklistu, který jel před třetí hodinou ráno po ulici Brněnská, a jízdní kolo nebylo řádně osvětlené. U osmadvacetiletého muže provedli dechovou zkoušku a cyklistovi naměřili hodnotu 0,59 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté cyklistovi zakázali další jízda. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem alkoholu
V neděli 4. června kolem jedenácté hodiny večer kontrolovali policisté osobní vozidlo Mercedes Benz, jehož řidič jel na ulici Zámek ve Žďáře nad Sázavou. 'U jednadvacetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,61 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu u něj potvrdila i opakovaná dechová zkouška. Policisté řidiči zakázali další jízdu. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky', informovala policejní mluvčí M. Lébrová.

Muž řídil přes uložený zákaz
V neděli 4. června zastavili policisté po desáté hodině dopoledne vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič jel po silnici v obci Meziříčko na Třebíčsku. 'Při kontrole zjistili, že třiačtyřicetiletý řidič má od konce loňského roku soudem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit až v polovině příštího roku. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Při testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou policisté u muže zjistili pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. Lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit, je podezřelý z přestupkového jednání na úseku dopravy. Dále policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou prohlídku', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V neděli 4. června zastavili policisté v Třebíči v ulici Znojemská po desáté hodině dopoledne vozidlo Škoda Fabia. 'Policisté provedli u řidiče, osmadvacetiletého cizince, dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,07 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu', uvedla J. Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)