Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: policisté dopadli zlodějku peněženky; řidič nadýchal téměř čtyři promile

Policisté objasnili případ, ke kterému došlo začátkem července letošního roku v prodejně na ulici Horní v Počátkách na Pelhřimovsku. Osmapadesátiletá žena 7. července v dopoledních hodinách využila chvilkové nepozornosti poškozené a vzala jí z tašky, kterou měla zavěšenou na nákupním vozíku peněženku s finanční hotovostí. Na základě šetření se policistům podařilo podezřelou ženu vypátrat. Žena byla již za majetkovou trestnou činnost v minulosti souzena, má za sebou i pobyt za mřížemi. Policisté sdělili ženě ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová
Krádež jízdního kola
Policisté prošetřují krádež jízdního kola, ke které došlo v pondělí 11. září mezi sedmou a osmou hodinou ráno ve zdravotnickém zařízení na ulici Nádražní v Havlíčkově Brodě. 'Pachatel odcizil horské jízdní kolo CTM, černobílé barvy. Škoda, kterou pachatel svým jednáním způsobil, byla předběžně vyčíslena na částku přes pět tisíc korun', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

Krádež jízdního kola
Policisté šetří případ krádež jízdního kola z neděli 10. září v Třebíči. 'Pachatel vnikl v době mezi třetí a půl šestou odpoledne do bytového domu na Dělnického náměstí. Ze společných prostor odcizil jízdní kolo značky Author za necelé dva tisíce korun', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Po pachateli a odcizeném kole pátrají. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Muž neplatí výživné na svého syna
Pětatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy. Vyživovací povinnost si neplní od listopadu loňského roku. 'Měsíčně má na svého devítiletého syna, který žije s matkou na Žďársku, platit částku přes tři tisíce korun. Celkově muž dluží na výživném třicet pět tisíc korun', uvedla M. Lébrová. Policisté případ prověřují.

Alkohol za volantem
Z přestupku na úseku dopravy je podezřelý řidič auta Volkswagen, kterého policisté zastavili v pondělí 11. září před šestou hodinou ráno na ulici Pražská v Havlíčkově Brodě. 'Devětatřicetiletý řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,54 promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky přítomnost alkoholu potvrdily. Policisté muži na místě zakázali další jízdu', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Řidičský průkaz mu zadržen nebyl, neboť jej při kontrole nepředložil. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Test na drogy byl pozitivní
Dnes, 12. září, po půlnoci zastavili policisté v Pelhřimově na ulici Čajkovského osobní auto Škoda. 'Pětadvacetiletý řidič byl policisty vyzván k podrobení se testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Výsledek testu byl pozitivní na amfetamin, kokain a opiáty. Následně byl muž vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Dechová zkouška byla u muže negativní. Policisté muži zakázali další jízdu', uvedla Michaela Lébrová. Výsledek toxikologického zkoumání ukáže, zda se muž bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky nebo z přestupku na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupku
V neděli 10. září zastavili policisté v Třešti na Jihlavsku po jedenácté hodině večer vozidlo Citroen, jehož řidič jel po ulici Palackého. 'Dechová zkouška byla u třiadvacetiletého muže negativní, test na zjištění přítomnosti návykových látek ale ne. Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Policisté muži zakázali další jízdu', informovala Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem alkoholu
Policisté odhalili v Brtnici na Jihlavsku muže, který řídil vozidlo s téměř čtyřmi promile alkoholu. V pondělí 11. září jel kolem osmé hodiny večer s vozidlem Seat. 'U dvaačtyřicetiletého muže provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 3,83 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Muž nespolupracoval a snažil se z místa utéct. Policisté ho zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Řidičský průkaz muž nepředložil', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ dále prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)