Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Vánoční strom na pelhřimovském náměstí již stojí, jedlička se rozzáří v neděli 3. prosince

Dvacetimetrová jedle již stojí na Masarykově náměstí v Pelhřimově. Pochází z městského pozemku, rostla v ulici K. H. Borovského. Důvodem jejího pokácení bylo, že rostla v ochranném pásmu parovodu.
Rozsvícení vánočního stromu v Pelhřimově se uskuteční v neděli 3. prosince od 17 hodin. Vánoční strom na náměstí se dočká částečně nového osvětlení, což platí i pro strom před sportovní halou. Na náměstí se mohou lidé těšit na nový 3D prvek. V loňském roce byl na náměstí umístěn 3D prvek v podobě fotorámečku, který bude díky novému prvku přesunut do parku mezi školami v ulici Jirsíkova.

O veškerou vánoční výzdobu se starají Technické služby města Pelhřimov, p.o. V rozpočtu na nákup nové vánoční výzdoby mají na rok 2023 částku sto tisíc korun.

Vánoční strom instalovali pracovníci Technických služeb města Pelhřimova. Samotný proces začal po sedmé ráno kácením zhruba dvacetimetrové jedle v ulici K. H. Borovského. Strom nejprve zajistili jeřábem z firmy Hejda, následně pracovníci technických služeb provedli kácení. Ještě na místě byl strom upravený na délku zhruba patnácti metrů. Následně došlo k tenčení kmene, tak aby se jedle vešla do připraveného stojanu na náměstí. Převoz zajistil nákladní automobil z Městské správy lesů Pelhřimov.

Andrea UNTERFRANCOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)