Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj si odnesl nářadí; opilý řidič boural

Do budovy firmy se v době od čtvrtečního odpoledne 23. listopadu do pátečního rána ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku vloupal neznámý zloděj, který odtud ukradl pracovní nářadí jako, lisovací kleště na trubky, motorovou pilu, vrtačky, úhlové brusky a další elektrické nářadí. Krádeží vznikla škoda za více než sto tisíc korun. Další škodu způsobil pachatel poškozením objektu. Policisté provedli v lokalitě šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Vloupání do vozidla
Policisté pátrají po pachateli, který se ve čtvrtek 23. listopadu v době mezi druhou hodinou odpoledne a devátou večer na ulici Antonína Sovy v Lukavci na Pelhřimovsku vloupal do auta Mercedes Benz a ukradl peněženku s doklady, finanční hotovostí a platební kartu, dále příruční tašku a hodinky. 'Majiteli vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než padesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, po pachateli a odcizených věcech pátrají', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Dopravní nehoda
V pátek 24. listopadu jel po jedenácté hodině večer řidič vozidla Škoda Felicia v obci Pavlov po silnici ve směru na Starý Telečkov na Žďársku. 'Při projíždění zatáčky dostal s automobilem smyk, který nezvládl, a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do zaparkovaného vozidla Fiat. Fiat byl nárazem natlačen na jiné zaparkované nákladního vozidlo. Řidič z místa dopravní nehody odjel. Při nehodě ke zranění osob nedošlo. Policisté provedli šetření a vozidlo vypátrali. U muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,32 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Při nehodě vznikla na vozidlech předběžně vyčíslená škoda za pětadvacet tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté prověřují.

Havárie vozidla
V sobotu 25. listopadu došlo po půl šesté večer na silnici mezi obcemi Krátká Ves a Česká Bělá na Havlíčkobrodsku k dopravní nehodě. 'Řidič auta Nissan v místě zatáčky ve stoupání dostal smyk a přejel do silničního příkopu, kde se vozidlo převrátilo na bok. Při dopravní nehodě utrpěla zranění spolujedoucí, která byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na ošetření od havlíčkobrodské nemocnice', informovala J. Kroutilová. Dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu policisté vyloučili. Při havárii vznikla škoda přibližně za padesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem drog
V sobotu 25. listopadu zastavili policisté v ulici Smetanova v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku před devátou hodinou dopoledne nákladní auto UAZ. Dechová zkouška byla u dvaadvacetiletého řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. 'Test u něho ukázal přítomnost amfetaminu a opiátů. Muž se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Další jízdu mu policisté zakázali', uvedla J. Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)